Atgriezties pie raksta

Iedzīvotājs: kā dzīvokļu iemītniekiem atbrīvoties no lielizmēra drazām?

Ogrēnietis Armands ziņu portāla "OgreNet.lv" redakcijai jautā, kā rīkoties daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iedzīvotājiem, kuri vēlas atbrīvoties no lielāka izmēra atkritumiem.

"Veicot remontu, ar sievu nolēmām atbrīvoties no vecajām mēbelēm – skapis, galds, dīvāns. Mājās būtu to visu izjaukuši un sazāģējuši malkā, nedegošās detaļas izmestu miskastē. Bet šobrīd dzīvojam dzīvoklī, tāpēc nezinām, kā rīkoties," interesējas Armands.


Vēl pirms vēršanās "OgreNet.lv" redakcijā ogrēnietis veco mēbeļu likvidēšanai sarunājis transportu, pašrocīgi nogādājot kokapstrādes objektus utilizēšanai. Tomēr, Armandaprāt, jautājums tik un tā paliek atklāts, proti, kā šādās situācijās rīkoties tiem dzīvokļu iemītniekiem, kuriem citu risinājumu neatrast.


Sazinoties ar Ogres novada pašvaldības aģentūru "Ogres namsaimnieks" noskaidrojām, ka aģentūras apsaimniekošanā esošo daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iemītniekiem regulāri tiek nodrošināta lielgabarīta atkritumu izvešana.


"Divas līdz trīs reizes nedēļā "Ogres namsaimnieks" darbinieki veic reisu pa pilsētu un savāc iedzīvotāju atstātos lielgabarīta atkritumus. Dažviet pilsētā ir speciāli ierādītas vietas jeb atkritumu konteineru zonas. Savācam arī pie atkritumu konteineriem atstātās mēbeles, logu ailes un citus līdzīga tipa atkritumus," norāda PA "Ogres namsaimnieks" sabiedrisko attiecību speciāliste Ineta Saviča.


Lielāku remontdarbu veikšanai aģentūra gan iesaka pašiem iemītniekiem pasūtīt atsevišķu atkritumu konteineru. 


Jāuzsver, ka šis attiecas tikai uz PA "Ogres namsaimnieks" apsaimniekošanā esošajiem namiem. 


Jautājot par lielizmēra atkritumu galamērķi, aģentūras pārstāve atzīst, ka viss tiek vests uz uzņēmuma "Ķilupes" lielajiem konteineriem, kas novietoti aģentūras pārvaldībā esošajās teritorijās. "Pēc tam "Ķilupe" tos pilnus savāc un ved uz izgāztuvi Ķegumā, kur savukārt tos šķiro un pārstrādā," piebilst I.Saviča.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/40289

2017. gada 1. decembrī, 11:31, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

? • 2017. gada 1. decembrī, 17:41
Kāpēc mājai par liegabarītu atkritumiem jāmaksā katru mēnesi,ja tie ir bijuši gada laikā tikai vienu reizi?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet