Atgriezties pie raksta

Ikšķile neatbalsta administratīvās teritorijas robežu maiņu ar Ogri

29.novembrī Ikšķiles novada pašvaldības domes sēdē deputāti neatbalstīja lēmumprojektu, kas paredzēja administratīvās teritorijas robežu maiņu ar Ogri, pamatojot to ar pašu iespējām attīstīt šīs teritorijas.

Pirms mēneša Ogres novada pašvaldība vērsās Ikšķiles novada pašvaldībā ar priekšlikumu un sadarbības piedāvājumu saistībā ar Ogres novada un Ikšķiles novada administratīvās teritorijas robežu maiņas iespējām, lai racionāli lietderīgi attīstību abu novadu teritorijas. 


Viena no vietām, kur Ogre vēlas paplašināt apbūves iespējas, ir teritorija starp bērnu sanatoriju "Ogre" un Ogres novada pašvaldībai SIA "MS siltums" piederošo biomasas katlu māju. Lai nokļūtu līdz šai inženiertehniskajai būvei, jāpārvietojas pa Ikšķiles novadā esošo "Apiņu ceļu".


Ņemot vērā dabiskās robežas, Ogres pilsētas attīstības iespējas ir virzienā uz dienvidaustrumiem, austrumiem, bet šajā teritorijā atrodas plašas vēsturiskās dārzkopības apbūves teritorijas, kas ir tālu no pilsētas centra. Otra attīstības iespēja ir uz ziemeļiem, taču šajā teritorijā pilsētas attīstību ierobežo Ikšķiles novada robeža, kas piekļaujas Ogres pilsētas apbūves teritorijām.


Otra vieta, kur Ogre vēlējās paplašināties, ir aiz Egļu ielas, pretī Brāļu kapiem, kas šobrīd atrodas Ikšķiles novada robežās.


Jāpiebilst, ka īpašuma tiesības uz abām zemes vienībām pieder SIA "Rīgas meži", un Ogres novada pašvaldība jau ir uzsākusi sarunas ar uzņēmumu par zemes gabalu maiņu.


Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis atzīst: "Šādu soli vēlējāmies spert, lai iedzīvotājiem un potenciālajiem ogrēniešiem piedāvātu apbūves iespējas. Vēsturiskais teritorijas sadalījums šobrīd liedz mums to darīt, tāpēc cerējām uz ikšķiliešu atsaucību, jo arī mēs piedāvātu pretī zemes gabalus, kas atrodas Ogres novada pašvaldības administratīvajā teritorijā un būtu viņiem lietderīgi. Es cienu Ikšķiles novada pašvaldības domes deputātu lēmumu un ceru, ka viņi iekļaus jau nākamā gada budžetā finansējumu šo teritoriju attīstīšanai. Mēs tomēr esam stratēģiskie partneri un kaimiņi, tāpēc vēlu viņiem izaugsmi".

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/40291

2017. gada 1. decembrī, 12:05, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

BET • 2017. gada 3. decembrī, 19:19
ogre agrak bi pilseta tagat jau lauku rajons ......
Labs darbiņš • 2017. gada 2. decembrī, 14:17
Pareizi Ikšķile darīja, ka nepiekrita. Ogres domei, kas to tik dara, kā posta gan pašu pilsētas centru, gan Ogres apkārtni no 90.gadiem, nedrīkst dot vairs neko! Vakaros Ogre ir kā mirusi pilsēta - centrā nav neviena cilvēka, bet dome vēl prāto, kā iedzīvoties, attīstot teritorijas TUA investoriem... Zilie kalni jau tagad ir totāli izvaroti - ja pirms gadiem 10 tajos kādu kaitējumu augsnei un koku saknēm nodarīja motociklisti, tad tagad jau atklāti izbraukā visas malas un labiekārto ar traktoriem un smagajām mašīnām, kur vispār vajadzēja atļaut pārvietoties tikai ar zirga ratiem, kā citur Eiropā šādās vietās pieņemts. Arī Ogresgala pagasts jau ir totāli sadirsts pēc pievienošanas Ogrei.
Kas notiek? • 2017. gada 2. decembrī, 01:21
Zielie kalni pamazām no meža attīstīsies līdz apbūves teritorijai? Aiz pretDabas ciema mežā vēl cels ēkas? Kuriem ogrēniešiem pietrūkst tās vietas? Kāpēc ikšķiliešiem nepietrūkst?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet