Atgriezties pie raksta

Nākamgad ogrēniešiem par "miskasti" būs jāmaksā vairāk

No 2018.gada 1.janvāra, stājoties spēkā atkritumu apsaimniekošanas tarifa izmaiņām, daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iemītniekiem Ogrē tiks palielināta maksa par atkritumu izvešanu, tā informē SIA "Ķilupe".

Līdšinējais sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs – 7.87 eiro par kubikmetru (bez PVN) – tiks palielināts līdz 8.30 EUR/m3. Tas nozīmē, ka prognozējamais atkritumu izvešanas sadārdzinājums būs apmēram 5.5%.


"Tas saistīts tieši ar atkritumu uzglabāšanu jeb dabas resursa nodokļa maiņu," piebilst Ogres novada pašvaldības aģentūras "Ogres namsaimnieks" direktora pienākumu izpildītājs Kaspars Grīnbergs. "Ja līdz šim par 1 tonnas uzglabāšanu Getliņiem bija jāmaksā 9 eiro, tad nākamgad – 12.60 eiro."


Aģentūras pašreizējais vadītājs vēl piebilst, ka šis nodoklis, visticamāk, ik gadu arvien palielināsies. "Būtiski ir saprast, ka iedzīvotāji ar SIA "Ķilupe", kas ir atkritumu apsaimniekošanas firma Ogrē, norēķinās par atkritumu kubikmetriem. Savukārt "Ķilupe" ar Getliņiem norēķinās par tonnām. Šeit ir tā nianse, ka kopējais pieaugums uz 1 kumbikmetru būs aptuveni 0.43 eiro."


Tarifa pieaugums attiecināms uz atkritumu apjomu nevis par dzīvoklī deklarēto personu skaitu. Piemēram, ja dzīvoklī ir deklarēta viena persona un līdz šim rēķinā norādītā maksa par atkritumu izvešanu bija 1.58 eiro, tad no nākamā gada summa varētu palielināties līdz EUR 1.66 EUR. "Šis nav ārkārtīgi būtisks pieagums, tas, protams, ir liels, bet ar to ir jārēķinās, un tas turpinās pieaugt," akcentē K.Grīnbergs.


Maksa par atkritumu izvešanu ir atkarīga no mājas kopējā atkritumu izvešanas daudzuma un dzīvoklī deklarēto personu skaita.


PA "Ogres namsaimnieks" jau informē iedzīvotājus par plānotajām izmaiņām, publicējot informāciju aģentūras mājas lapā, kā arī skaidrojot to uz iedzīvotājiem nogādātajiem ikmēneša rēķiniem-kvītīm.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/40292

2017. gada 1. decembrī, 12:20, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Inčīgi • 2017. gada 2. decembrī, 17:58
Ogrē vispār interesanta atkritumu apsaimniekošana . Divi uzņēmumi - Ķilupe un, tipa, konkurents - Marss. Pieder vieniem un tiem pašiem, pat tel.nr. vienādi. Kāpēc tā? Reāli ir monopols šajā jomā Ogrē.
taupīgā • 2017. gada 2. decembrī, 16:52
Vislielāko atkritumu daļu sastāda veikalu iepirkumu kastītes un preces plastmasas trauciņos...vai tad tos arī nevar šķirot? PET pudeļu konteinerā tās nedrīkst mest...tāda mūsu izšķērdība vai taupība????
NE • 2017. gada 1. decembrī, 19:18
JO MISKASTES TAJAU IZVANDA UN ISTIRA ... PAT SADEDZINA .. PIE DAUDZSTAV MAJAM GARAM BRAUCEJI BRAUC UN IEMET SAVUS ATKRITUMUS VAI TAD MAN PARTO IR ARI JAMAKSA

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet