Atgriezties pie raksta

Ogrē "nopauzēta" liftu izbūve tunelī Foto

"Esmu novērojis, ka tunelī pie Ogres dzelzceļa stacijas jau ilgāku laiku nenotiek nekāda rosība," portālam "OgreNet.lv" raksta ogrēnietis Rihards.

Atgādinām, ka, lai uzlabotu vides pieejamību un atvieglotu pārvietošanos cilvēkiem ar kustību traucējumiem un vecākiem ar bērnu ratiņiem, šā gada oktobrī tuneļa abos galos uzsāka liftu izbūvi.


Pašvaldība par 119 500 eiro noslēdza līgumu ar pilnsabiedrību "Guliver Construction", par būvdarbu gala termiņu nosakot 30.decembri.


Būvnieki norobežoja kāpnes tuneļa abos galos un sāka veco pakāpienu demontāžu. Tiesa gan, šobrīd darbi ir apstājušies. 


"Kaut kas ir izārdīts, bet tas arī viss. Nekas neliecina, ka darbus pabeigs laicīgi," turpina "OgreNet.lv" lasītājs Rihards. "Iedzīvotājiem arī ir grūti pārvietoties pa pagaidu kāpnēm, nu tas ir vēl sarežģītāk, par bērnu ratiņu uzstumšanu un nostumšanu nemaz nerunājot."


Sazinoties ar Ogres novada pašvaldību, "OgreNet.lv" noskaidroja, ka kāpņu demontāžas laikā atklājās tehniska rakstura sarežģījumi.


"Demontējot granīta pakāpienus, kā tas bija paredzēts projekta ietvaros, atklājās, ka tie balstās uz dažāda veida saliekamā dzelzsbetona kāpņu laidiem un monolītiem dzelzsbetona posmiem. Starp dzelzsbetona kāpņu laidiem uz zemāk esošajiem dzelzsbetona posmiem ir tukšums. Ņemot vērā, ka tur ikdienā pārvietojas liels skaits iedzīvotāju, šādu konstrukciju atstāt būtu bīstami, jo vietām tika konstatēta atslāņojusies armatūra no dzelzsbetona kāpņu laidiem," stāsta pašvaldības Infrastruktūras veicināšanas nodaļas galvenais speciālists sociālās, izglītības, kultūras un sporta infrastruktūras būvniecības jomā Pēteris Preiss.


Speciālisti pieņēma lēmumu būvprojekta konstruktoram izstrādāt risinājumu, kur tiktu iebetonētas jaunas kāpnes tuneļa abos galos. "Šobrīd tiek izstrādāts risinājums un tiks pieņemts lēmums atjaunot tuneļa kāpnes. Atvainojamies iedzīvotājiem par sagādātajām neērtībām!" papildina P.Preiss.


"OgreNet.lv" jau ziņoja, ka projekta ietvaros tuneļa abos galos tiks izbūvēts lifts. Iespējams, nākamgad izbūvēs arī trešo liftu, lai cilvēki, kuriem tas nepieciešams, bez sarežģījumiem var nokļūt arī uz dzelzceļa stacijas otrā perona.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/40348

2017. gada 9. decembrī, 11:35, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

svetai • 2017. gada 11. decembrī, 19:05
gr
... • 2017. gada 11. decembrī, 18:27
Pārejot pāri pārbrauktuvei tuvākā gājēju pāreja ir pie Swed bankas, riskēt un skriet pāri krustojumā, kur gājēju ceļš aizved uz slimnīcas pusi, kur ir diezgan intensīva satiksme? Ja cilvēks ir viens tad jau var. Bet, ja tiešām ir,kā daži te raksta, ar ratiem, tad bezatbildīgi nesties pāri tur, kur tas nav paredzēts.
Lunim • 2017. gada 11. decembrī, 18:17
Вот под рукодством дядей инженеров и строили такие дома, а сейчас строят настоящие и только для себя. Пример ступеньки у дома культуры и туннель.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet