Atgriezties pie raksta

"Kamolīša" darinājumi atrod jaunus īpašniekus Foto

Šonedēļ Ogres novada Kultūras centra 179.telpā darbojas Ogres senioru Ziemassvētku tirdziņš.

Tā jau ir ikgadēja tradīcija, ka pirms Ziemassvētkiem Ogres Pensionāru biedrības rokdarbu pulciņš "Kamolītis" rīko izstādi, kurā izliktos darbus var iegādāties. Izstādes laikā var sastapt arī darbu autores.


Izstādē piedalās 20 rokdarbnieces, kuras ar savām čaklajām rokām izgatavojušas dažādās tehnikās un no daudzveidīgiem materiāliem teju 400 darbus.


"Jau pirmajā izstādes atvēršanas dienā bija ļoti liela interese par mūsu darbiem. Cilvēki steidz iegādāties Ziemassvētku dāvanas – rūķīšus, pērļu eņģelīšus, cimdus, zeķes. Izvēle ir ļoti liela, un katrs var atrast ko savai gaumei piemērotu," stāsta rokdarbu pulciņa „Kamolītis” dalībniece Valda Mačiņa. 


Izstādē var aplūkot un arī nopirkt Valdas kundzes darināto džemperi un šalli mežģīņu rakstā, tamborētus cimdus un cepurītes.


"Nodarbošanās ar rokdarbiem man ir līdzvērtīga meditācijai. Nemēdzu tamborēt, sēžot pie televizora, bet iedziļinos tajā, ko daru," saka V.Mačiņa. "Galvenokārt adu mazbērniem – Sarmim un Sniedzei. Viņi izauguši ar maniem adītājiem džemperiem, un vienmēr ar tiem lepojušies."


Čaklās rokdarbnieces ne tikai ada un tamborē mājās, bet arī tiekas pulciņa nodarbībās.


"Sanākam kopā vairākas reizes nedēļā, dalāmies ar savām prasmēm un zināšanām. Pulciņa dalībniece Ināra, piemēram, iedvesmoja mūs tamborēt uz lineāla. Nopirkām skaistas dzijas un darinājām skaistas šalles. Kādai ienāk prātā izveidot pončo. Tā mēs darbojamies," teic V.Mačiņa. "Pats būtiskākais, ka mūsu pulciņā valda labestīga un pozitīva attieksme citam pret citu. Nav mazsvarīga arī humora izjūtas klātbūtne, jo protam pajokot par savām kaitēm un likstām. Tas ir ļoti liels atbalsts." 


Izstādē ierodas daudz apmeklētāju, kuri arī bagātīgi iepērkas. Viņu vidū sastapām arī ogrēnieti Annu Skribāni: "Liktenis tā iegrozījies, ka mans dēls ar ģimeni dzīvo Īrijā, un es viņiem visiem – dēlam, vedeklai un mazmeitiņai - gatavoju Ziemassvētku dāvanas. Īrijā veikalos ir daudz dažādu preču, bet tādu latvisku tur, protams, nav." 


Rokdarbu izstādi var apskatīt un iegādāties no sirds gatavotas dāvanas svētkiem visu nedēļu Ogres novada Kultūras centra 179. telpā no pulksten 10 līdz 18. Izstāde-pārdošana būs atvērta arī sestdien.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/40368

2017. gada 12. decembrī, 15:35, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

zika • 2017. gada 13. decembrī, 18:10
Kā var nokļur šajā 179.telpā? Kur var tikt iekšā kUltūras namā?
Tamāra • 2017. gada 12. decembrī, 19:28
Vieta, kur var atrast jaukas Ziemassvētku dāvanas, kā reklāmā - nopērc un būs kā nevienam!
Vera • 2017. gada 12. decembrī, 19:17
Skaisti darbi.Tuvākajās dienās pacentīšos nokļūt izstādē,izvēle liela.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet