Atgriezties pie raksta

Ogrē zem dzelzceļa sliedēm tomēr paredzēts būvēt divus tuneļus

Šorīt Ogres novada pašvaldības domes komiteju sēžu ziņojumu daļā domes priekšsēdētājs Egils Helmanis informēja deputātus, ka Ogrē zem dzelzceļa sliedēm tiks būvēti divi tuneļi.

"Sākumā mēs runājām par vienu tuneli, bet mēs būvēsim divus tuneļus. Tas arī ir pareizi, jo mūsu problēma dzelzceļa šķērsošanā pilsētā ir sarežģīta abām interešu grupām – gan autotransportam, gan gājēju plūsmai," sacīja pašvaldības vadītājs.


Līdz ar to šobrīd pieņemts lēmums, ka viens no tuneļiem būs Kalna prospektā (autotransportam), bet otrs – Mālkalnes prospekta un Skolas ielas galos (gājējiem).


E.Helmanis arī norādīja, ka 50% no projektiem nepieciešamās summas, kas plānota virs 10 miljoniem eiro, finansēs no valsts budžeta, savukārt otru pusi segs no Ogres novada pašvaldības budžeta, ņemot kredītu. "Šis tuneļa jautājums ir bijis aktuāls jau 40 gadus, bet beidzot redzam valsts budžetā finansējumu projekta īstenošanai."


Domes priekšsēdētājs norādīja, ka projekta ietvaros būs jāpārtaisa satiksmes mezgls Kalna prospektā, paralēli tiks pārbūvēts arī ceļš pie Ogres 1. vidusskolas, bet Upes prospekta un Kalna prospketa krustojumā, visticamāk, tiks izbūvēts satiksmes rotācijas aplis.


Rītdien paredzēta tikšanās ar VAS "Latvijas dzelzceļš" vadību par tuneļa Kalna prospektā projekta īstenošanu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/40380

2017. gada 14. decembrī, 09:13, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Remis • 2018. gada 12. februārī, 10:52
Mašīnām tunelis atbalstāms, gājējiem gan nezinu vai baigi vajadzīgs. Varbūt gājējiem arī varēja līdzīgi kā mašīnām uzlikt brīdinošu luksaforu. Jo pašnāvnieki un veci dzērāji tāpāt vienmēr atradīs kādu kuram paskriet zem riteņiem. Kā arī tilts gājājiem noteikti būtu daudzas reizes lētāks par tuneļa izbūvi
Kaspars • 2017. gada 22. decembrī, 16:19
Ja domē nebūtu Vecziediņas - nebūtu neviena tuneļa! Gods un slava!
Aizmirsāt! • 2017. gada 19. decembrī, 21:58
Vislabāk bija iepriekšējās novada vadības laikā, jūs esat aizmirsuši. Nevajadzēja labot ceļus un celiņus (Ogrē), kuri jau sen bija katastrofa, NEVAJADZĒJA upes promenādi, Krasta laukumu, tuneļus un vēl daudz ko citu ... Visiem bija tik labi, visi balsoja par vienu un to pašu "kolektīvu" pie domes ovālā galda.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet