Atgriezties pie raksta

Ogres un Ikšķiles novadu sociālā dienesta pārstāvji viesojas Baltkrievijā Foto

Decembra sākumā Ogres novada Sociālā dienesta dienas centra "Saime" vadītājs Jurijs Lanavojs kopā ar kolēģiem no Ikšķiles un Siguldas piedalījās projektā "Равные – Равным" ("Līdzīgs – Līdzīgam"), dodoties vizītē uz Stoļinu Baltkrievijā.

"Draugi no Stoļinas pilsētas uz mūsu organizēto nometni cilvēkiem ar fiziskās un intelektuālās attīstības traucējumiem "Iespēja" brauc jau 5 gadus. Jau labu laiku vēlējāmies apciemot arī viņus, bet ikdienas darbu steigā nevarējām atrast brīvu brīdi. Beidzot mums tas izdevās, un esam priecīgi par iegūto pieredzi, kā arī to, ka varējām sniegt noderīgu informāciju," uzsver J.Lanavojs. 


Ikšķiles novada pašvaldības Veselības veicināšanas centra speciāliste Zanda Vītola Stoņimā interesentus informēja par brīvprātīgo cilvēku iesaisti darbā ar personām, kurām ir psihiski traucējumi vai intelektuālās attīstības traucējumi, kā arī invalīdiem. Biedrības "Cerību Spārni" valdes priekšsēdētāja Eva Viļķina no Siguldas iepazīstināja ar biedrības darbu un sociālo uzņēmējdarbību, savukārt ogrēnietis J.Lanavojs uzsvēra kopā būšanas nozīmību. Viņš vairāk dalījās pārdomās par to, kā atrast sevi šeit un tagad, kā dzīvot, nešķirojot cilvēkus. 


Pārstāvji no Latvijas viesojās Stoļinas lauku attīstības centrā, Stoļinas 2. vidusskolā, Stoļinas fizkultūras un sporta kompleksā "Akvamarīns", piedalījās labdarības koncertā, tikās ar vecākiem, kas audzina bērnus ar īpašām vajadzībām, un arī iepazinās ar Brestas apgabalu.


Saimenieku vadītājs atzīst, ka šādi braucieni esot ļoti vērtīgi, jo sniedz ieskatu par to, kā strādā citur. Reizēm varot aizņemties ko noderīgu savam darbam, kā arī novērtēt to, kas mums pašiem ir, un priecāties par jau sasniegto.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/40384

2017. gada 14. decembrī, 12:15, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet