Atgriezties pie raksta

Oveselība šogad īstenojusi 258 veselības veicināšanas pasākumus Foto

19. decembrī Ogresgala Tautas namā tikās veselīga dzīvesveida koordinatori no visa novada, lai kopā ar Oveselības komandu un Ogres novada pašvaldības domes vadību atskatītos uz paveikto veselības veicināšanas jomā.

Pasākumā klātesošie varēja ne vien priecēt acis un ausis, bet arī garšas kārpiņas, baudot veselīgas otrās brokastis.


Ogres novada pašvaldības aģentūras "Ogres namsaimnieks" Veselības veicināšanas nodaļa jeb Oveselības komanda ESF projekta "Pasākumi veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ogres novada iedzīvotājiem" ietvaros novadā rīkoja visdažādākos bezmaksas pasākumus iedzīvotājiem, kas mudināja ne vien pilsētas iedzīvotājus, bet arī pagastu ļaudis pievērsties veselīgam dzīvesveidam un savas veselības uzlabošanai.
 
Pasākumu atklāja Oveselības komandas vadītāja Ilze Čiščakova, kura informēja par Oveselības aktivitātēm novadā un atgādināja cilvēkiem, ka vieglāk veselību ir saglabāt nekā atgūt. Viņasprāt, svarīgākais novadā ir veseli un gudri cilvēki, tāpēc Ilze pateicās pašvaldības domes vadībai  par atbalstu veselības veicināšanas aktivitātēs.


Lielu paldies saņēma pagastu pārvalžu vadītāji, jo arī bez viņu sapratnes un iedzīvotāju mudināšanas nebūtu iespējama pasākumu norise ārpus Ogres pilsētas robežām. Tāpat neizpalika iesaistīto sadarbības partneru uzslavēšana.


Ar statistikas datiem par nodarbību apmeklētību un interešu loku iepazīstināja projekta vadītāja Ņina Asare. Jāatzīmē, ka laikā no šī gada maija līdz novembrim Ogres novadā veselības veicināšanas projekta ietvaros īstenoti 258 pasākumi, no tiem 97 bijuši slimību profilakses jomā, 57 – veselīga uztura jomā, 45 – fizisko aktivitāšu jomā, 12 – atkarību izraisošo vielu un procesu izplatības ierobežošanas jomā, 34 – garīgās veselības jomā, 11 – ģimenes veselības jomā, kā arī aizvadītas 2 diennakts nometnes pusaudžiem un jauniešiem.
 
Liels apmeklētāju skaits novērots tieši pagastos, par to pateicību no Oveselības komandas saņēma Elīna Klāsone no Krapes, Kristīne Antonova no Ķeipenes, Sandra Eglīte no Lauberes, Linda Iraids no Madlienas, Mārīte Bauere un Sarmīte Renskulberga no Mazozoliem, Olita Rudzīte no Meņģeles, Daina Čalpa no Ogresgala, Daiga Sosnare no Ciemupes, Ivars Ziemelis un Agnese Brauna no Suntažiem, Nellija Balode no Taurupes.
 
Par ieguldīto darbu sabiedrības veselības veicināšanā pateicās Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš. Viņš atzina, ka Oveselības komandas darbs ir atstājis pozitīvu iespaidu uz kopējo novada attīstību un vienotību. Viņš vēlēja enerģiju turpmākajā darba cēlienā, kā arī optimismu ikdienas gaitās.
 
Atzinīgus vārdus Oveselības komandai veltīja arī Ogres novada pašvaldības domes deputāts, Ogres rajona slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs. Viņš sacīja, ka sākumā gan viņam esot bijušas šaubas par veselības veicināšanas nozares attīstību Ogrē, bet līdz ar Ilzes Čiščakovas piesaistīšanu šo procesu koordinēšanai viņš redzējis rezultātus un sadarbība kļuvusi daudz ciešāka.
 
Tā kā veselīgs dzīvesveids iet roku rokā ar kultūru, Ogres novada Kultūras centra direktore Antra Purviņa uzslavēja Oveselības aktīvo darbību un cilvēku iesaisti kopīgās nodarbēs.
 
Pēc pašvaldības pārstāvju un sadarbības partneru uzmundrinošajiem vārdiem sekoja brokastu baudīšana. Par veselīgu un sabalansētu maltīti bija parūpējusies uztura speciālistu komanda "Foodtastic".

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/40429

2017. gada 20. decembrī, 11:38, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

o jā • 2017. gada 23. decembrī, 00:26
Cik veselīgs Ogres novads, paskatoties bildes redzam ka šos pasākumus apmeklē pati vadītāja Ilze, kura lec, skrien, veselīgi ēd un peld visa gada garumā un vēl daži darboņi no domes un pagastiem. Nav jau slikti paēst par Eiropas dotās naudiņas. Kāds labums no šī projekta nesaprotu, tā ir naudas izšķērdēšana.
hm • 2017. gada 21. decembrī, 13:05
ideja jau laba, veselībai jābūt, bet skatos, ka tiem "veselīgajiem" pašiem vaidziņi arvien tuklāki.. labs veids kā pumpēt nodokļu naudiņas ar Eiropas naudiņām. Cik to cilvēku, kuriem tiešām vajag to padomu tiek uz tādiem pasācieniem? Penši, kuriem vispār maize un ūdens, tiešām veselīgi sanāk, arī bez oveselības. Priekšauti smuki, ēdiens smuks, forši dzīvojam!
to >) • 2017. gada 21. decembrī, 11:11
Ha ha ha! :))))) Dažreiz nevar saprast vai Ogrei ir mērs vai mērija?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet