Atgriezties pie raksta

K.Grīnbergs ierosina reorganizēt PA "Ogres namsaimnieks"

27.oktobrī Ogres novada pašvaldības domes ārkārtas sēdē deputāti no amata uz laiku – trīs mēnešiem – no 30.oktobra atstādināja PA "Ogres namsaimnieks" direktoru Aigaru Briedi, viņa vietā ieceļot Kasparu Grīnbergu kā direktora pienākumu izpildītāju.

Šodien Ogres novada pašvaldības domes sēdē K. Grīnbergs informēja deputātus par nepilnu divu mēnešu laikā apzināto un paveikto: "Esmu apzinājis finanšu situāciju, iepazinies ar būvdarbu tāmēm, līgumiem un citiem svarīgiem dokumentiem. Secināju, ka visas darbības ir notikušas atbilstoši dokumentācijai. Cits jautājums ir par darbu kvalitāti. Analizējot saasināto situāciju PA "Ogres namsaimnieks", kas pievērsa tiesībsargājošo iestāžu uzmanību, varu izcelt vairākus novērojumus. Kā pirmais – iestādes sarežģītā struktūra un pakļautības shēma, kas uzliek lielu slogu vadībai, jo sniegto pakalpojumu klāsts ir ļoti plašs. Lai risinātu šo jautājumu, esmu izveidojis plānu iestādes reorganizēšanai. Galvenā doma ir atdalīt komercpakalpojumu daļu no pašvaldības aģentūras, izveidojot pašvaldības SIA. Tas ļautu aģentūrai "Ogres namsaimnieks" pildīt domes deleģētās funkcijas, savukārt pašvaldības SIA nodarboties ar komercpakalpojumu nodrošināšanu. Lielākie ieguvumi no pašvaldības SIA izveides būs struktūrfondu apguve, organizētāka finanšu plūsmas kontrole un pieejamāka pakalpojumu nodrošināšana iedzīvotājiem."
 
Pēc direktora pienākumu izpildītāja ziņojuma pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš piebilda, ka vakar ticies ar Valsts kontroles pārstāvjiem un runājis par PA "Ogres namsaimnieks" pārziņā esošo kapu apsaimniekošanu. Arī Valsts kontrole esot ierosinājusi atdalīt komercpakalpojumus no pašvaldības funkcijām un kopumā vērtēja izstrādāto reorganizācijas plānu atzinīgi.
 
Reorganizācijas plānā esot iezīmēti jau konkrēti soļi pārmaiņu veikšanai, jaunizveidotās SIA stratēģija un ekonomiskie ieguvumi, ar ko deputāti varēs iepazīties detalizēti jau kādā no tuvākajām domes sēdēm nākamajā gadā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/40438

2017. gada 21. decembrī, 11:47, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

FAKTS • 2018. gada 27. septembrī, 11:42
Pie varas mafija, domājat , ko vēlējat.Namsaimnieks tagad uzvedās kā reketieris, aplaupa iedzīvotājus. Vai tiešām jums acis aizmiglotas? Ka var dibināt un reorganizēt bez iedzīvotāju atļaujas. Žēl ka nav nāves sodu. Šos pakārt pa maz. Raksta jau arī pielīdēji, atbalstot šos laupītājus.
ogrē īpaši • 2017. gada 29. decembrī, 12:22
nekas nenotiek, bet toties ogresgalā vienreiz tur viens vispār kā rāva ratā tā visas bikses un kreklu ierāva ar visu.
čksis>čiksa • 2017. gada 29. decembrī, 11:57
Nevajag dedzināt - labuma nekāda nebūs, tik lielāki rēķini

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet