Atgriezties pie raksta

Ogrē Latvijas simtgadei veltīta kalendāra izstāde

Tuvojoties Latvijas Valsts simtgades jubilejai ir tapis īpašs šim notikumam veltīts kalendārs, ar kuru varēs iepazīties izstādē, kas tiks atklāta sestdien, 23.decembrī, Ogres novada pašvaldības ēkas III stāvā, Brīvības ielā 33.

Izstādes atklāšana notiks uzriez pēc ekumēniskā svētbrīža pie Bētlemes ainiņas iepretim Ogres novada pašvaldības ēkai, kurš sāksies plkst.10.


Svētku brīvdienu laikā, 23. decembra rītā Ogres novada pašvaldības administrācijas ēka vērs durvis tikai uz vienu stundu, sniedzot iespēju ar kalendāra izstādes atklāšanu atzīmēt tā izdošanu.


Atklāšanas ietvaros paredzēta tikšanās ar kalendāra veidotāju radošo komandu. Mācītājs Dainis Pandars pastāstīs par galvenajām idejiskajām vadlīnijām, arī ilustrāciju autore māksliniece Ilze Aulmane sniegs ieskatu to tapšanas gaitā, par paveikto dalīsies projekta vadītājs Mārcis Zanerips.


"Valsts himnā "Dievs svētī Latviju" mēs lūdzam savai zemei svētību no Visaugstākā, tāpēc radās doma, ka par godu simtgadei varētu izveidot kalendāru, kurā katru mēnesi varam atklāt, kā šo svētību varam piedzīvot. To mums palīdzēs saprast fragmenti no Svētajiem Rakstiem, kurus māksliniece Ilze Aulmane brīnišķīgā veidā ir pārveidojusi arī par mākslas darbu," ar sajūsmu par Latvijas simtgadei veltīto kalendāru izsakās tā saturiskās idejas autors un Ogres Trīsvienības baptistu draudzes mācītājs Dainis Pandars.


Savukārt māksliniece Ilze Aulmane par darbu pie kalendāra tapšanas atklāj: "Man šis projekts nozīmē vislabāko svētku dāvanu, pagodinājumu, prieku, gandarījumu. Vislielākā dāvana ir dzīve pilna dzīvības, tas attiecināms arī uz darbu – ja varu darīt sirdslietu – par godu Dievam, par godu Latvijai un par prieku man kā māksliniecei. Kalendāra ilustrācijās galveno lomu spēlē Dieva Vārds, citāti no Bībeles – teksts un tā saturs. Ilustrējot centos, lai teksta vizuālais attēlojums rosina satvert teksta ideju. Bībeles pašā sākumā ir teikts, ka Dievs rada pasauli ar savu Vārdu. Valoda, vārds ir gan mūsu domās, gan runā, rakstos – tas ir viens no aspektiem, kas nosaka mūs kā cilvēkus. Ir lieliski, ka varam celt, nevis graut, ka varam savai valstij, cilvēkiem, zemei veltīt svētījošus, ticības pilnus vārdus, domas nevis šaubas un drūmus paredzējumus. Labi vārdi iedvesmo, dod cerību, liek domāt, mācīties, mainīties. Sliktie ir tie, kuri ir atklāti nievājoši, atņem cerību, vai māna un sola viltus laimi, vai arī tādi.. vienaldzīgi. Vārdi vienmēr tiek pierādīti ar to radītajiem darbiem."


Kalendāra izdevējs ir Ogres Trīsvienības baptistu draudze, taču tā tapšanā iesaistīti cilvēki arī ārpus draudzes robežām. Arī kalendāra nestā ideja – veltījums Latvijai – sniedzas pāri vienas draudzes vai konfesijas robežām. Kalendāra saturs tiek veltīts valstij, bet vienlaikus arī katram lasītājam individuāli, sastopot gan personīgas atbildes, gan jautājumus.


Izstādes atklāšanas apmeklētāji varēs uzdod sev interesējošus jautājumus kalendāra veidotājiem, kā arī tiks pacienāti ar siltu ziemas dzērienu un piparkūkām.


Izstāde Ogres novada pašvaldības telpās apmeklētājiem būs pieejama līdz 15.janvārim, pašvaldības darba laiku ietvaros.


Pasākumu organizē un atbalsta Ogres novada Kultūras centrs, Ogres novada pašvaldība un Ogres kristīgās draudzes.


Ogres novada pašvaldības ēka gada nogalē atvērta apmeklētājiem:


• 25., 26.decembris – brīvs;
• 27.decembris no plkst.8 līdz 17;
• 28.decembris no plkst.8 līdz 17;
• 29.decembris  no plkst. 8 līdz 16.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/40439

2017. gada 21. decembrī, 16:47, Aktualitātes
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet