Atgriezties pie raksta

Ziemassvētki Ogrē sākas ar ekumēnisko svētbrīdi Foto

Sestdien pie Betlēmes ainas Ogres pilsētas skvērā iepretim Ogres novada pašvaldības administrācijas ēkai notika ekumēniskais svētbrīdis, kuru vadīja dažādu kristīgo konfesiju mācītāji. 

Sapulcējušos ogrēniešus vispirms uzrunāja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis. "Šis ir laiks, kad mums jāiemācās pateikties Dievam par to, kas mums ir – par savu valsti, novadu, pilsētu. Mēs visi esam tikai instrumenti Dieva rokās, un pateiksimies viņam par to, kas mums ir," sacīja E.Helmanis.


Pēc pašvaldības vadītāja uzrunas Ogres Trīsvienības baptistu draudzes mācītājs Dainis Pandars aicināja svētbrīža dalībniekus vienoties kopīgā lūgšanā, lai pateiktos Dievam. 


"Mēs katrs gribam piedzīvot mieru, prieku un mīlestību kaut vai uz pavisam īsu brīdi. Lai priecātos mums nav jāgaida labāki laiki. Viss, kas mūs iepriecina, ir tepat blakus – mūsu līdzcilvēkos, mūsu mīlestībā, ko varam cits citam sniegt. Kopā mēs varam izdarīt daudz vairāk, bet kopā ar Dievu mēs esam spējīgi uz patiesiem brīnumiem," atgādināja Ogres ev. luteriskās draudzes mācītājs Mārtiņš Kalējs.


Svētbrīdī piedalījās arī Ogres Sv. Meinarda Romas katoļu draudzes priesteris Ivars Babris un Latvijas Pareizticīgās Baznīcas pārstāvis – tēvs Andrejs, kuri aicināja klātesošos vairāk aizdomāties par garīgām vērtībām. I.Babris pateicās visiem, kuri bija atnākuši uz svētbrīdi, tādējādi apliecinot savu mīlestību Dievam un dāvinot tam vērtīgāko – savu laiku.


Pēc ekumēniskā svētbrīža visi devās uz Ogres novada pašvaldības administrācijas ēku, kuras III stāvā tika atklāta Latvijas Valsts simtgades jubilejai veltīta kalendāra izstāde. Kalendāra, kurā katrā mēnesī ietverti fragmenti no Svētajiem Rakstiem, veidošanas idejas autors ir Ogres Trīsvienības baptistu draudzes mācītājs Dainis Pandars, tā māksliniece ir llze Aulmane.


Izstādi Ogres novada pašvaldības administrācijas ēkā, Brīvības ielā 33, varēs aplūkot 27. un 28. decembrī no plkst.8.00 līdz 17.00; 29.decembrī no plkst. 8.00 līdz 16.00.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/40453

2017. gada 23. decembrī, 12:47, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

tapa • 2017. gada 26. decembrī, 15:03
Katrā jaunā domes iesaukumā par kādam pūķim vai tamanītei. Tagad mums jauna "dāvana".
>:) • 2017. gada 26. decembrī, 07:50
Tad labāk bez dāvanām. Tapu, kura lien visos caurumos, kur var ielīst, nevienam normālam cilvēkam dāvanā nevajaga.
:) • 2017. gada 25. decembrī, 21:44
Purviņa ir dāvana, muļķi...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet