Atgriezties pie raksta

Krapes baznīcai uzstādīts tornis

Projekta "Vietējās nozīmes arhitektūras pieminekļa "Krapes evaņģēliski luteriskā baznīca" torņa atjaunošana, nodrošinot kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu, popularizēšanu un pieejamību" ietvaros Krapes baznīcai uzstādīts tornis un baznīcas zvans.

Šobrīd tā sāk līdzināties tam baznīcas tēlam, kāds tas bija pēc Otrā pasaules kara, pirms to nodeva saimnieciskajai darbībai un torni nojauca.


Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis pauž prieku, ka šajos Ziemassvētkos krapieši varēs atkal dzirdēt baznīcas zvana skaņas. Viņš uzsver, ka svarīgi ir sakārtot ne vien infrastruktūru, bet arī apkārtējo vidi, lai cilvēki varētu sevi pilnveidot garīgi. Tāpēc viņš darīšot visu iespējamo, lai lauku skolas un baznīcas netiktu likvidētas.
 
Šobrīd Krapes baznīca ir draudzes īpašumā, tajā darbojas draudze, svētdienas skola un jauniešu grupa. Baznīcā divas reizes mēnesī notiek dievkalpojumi, notiek kristības, iesvētības, laulību reģistrācijas, tiek organizēt dažādi pasākumi.
 
Baznīca ir vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis, kurā atrodas valsts nozīmes mākslas vērtības – Kārļa Hūna altārglezna (19.gs.) un baznīcas zvans (17.gs.). Turklāt Krapes baznīca ir iekļauta tūrisma ceļveža maršrutā. Draudzes aktīvistiem ir pieredze nelielu projektu izstrādāšanā un realizēšanā - veikta baznīcas dārza sakopšana, pāraugušo koku vainagu izkopšana ar arboristu palīdzību, atjaunots tūju stādījums, organizēts Ziemassvētku pasākums pagasta senioriem. Draudze ir apkopojusi lielu daļu materiālu par baznīcas vēsturi un turpina to vākšanu.


Tagad tiek īstenots jau sen lolots sapnis – atjaunot baznīcas vēsturisko izskatu un jaunā torņa telpās iekārtot baznīcas muzeju, tā baznīcai kļūstot ne tikai par nozīmīgu Ogres novada tūrisma apskates objektu, bet arī par nacionālas nozīmes sakrālā tūrisma apskates objektu, popularizējot kultūrvēsturisko mantojumu un nododot to nākamajām paaudzēm. Tehniskais projekts torņa rekonstrukcijai ir sagatavots jau 2004.gadā, taču līdzekļu trūkums līdz šim to bija liedzis īstenot.
 
Krapes baznīcas torņa projektētājs ir Valters Raņķis, būvdarbus veic "JK Construction Serviss".   Projekts tiks īstenots līdz 2018.gada 4.jūlijam.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/40454

2017. gada 23. decembrī, 14:25, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet