Atgriezties pie raksta

Politiski represētie jau 30. reizi tiekas ikgadējā konferencē Foto

Ogres novada Kultūras centra Mazajā zālē Ogres Politiski represēto kluba biedri pulcējās uz ikgadējo konferenci, kura pēc tradīcijas notiek 27.decembrī.

Uz konferenci bija ieradušies 75 delegāti. Visplašāk bija pārstāvēts Ogres novads, no kura konferencē piedalījās 53 delegāti. Savus pārstāvjus bija deleģējuši arī Ķeguma, Lielvārdes un Ikšķiles novadu politiski represētie.


Pēc Latvijas valsts karoga ienešanas un himnas atskaņošanas, klātesošos uzrunāja Ogres Politiski represēto kluba valdes priekšsēdētājs Ivars Kaļķis. 


Ogres Politiski represēto klubs kopumā apvieno 550 represētos četros novados, kas 2009.gadā izveidojušies bijušā Ogres rajona teritorijā, - 363 Ogres novadā, 73 Ikšķiles novadā, 66 Lielvārdes novadā un 48 Ķeguma novadā. 


Aizvadītajā gadā mūžībā aizgājuši 26 kluba biedri, tostarp arī viena no Ogres Politiski represēto kluba dibinātājām, Suntažu pagasta koordinatore Dzidra Laģe. Savus aizgājušos likteņa biedrus konferences dalībnieki pieminēja ar klusuma brīdi.


I.Kaļķis sniedza pārskatu par Ogres Politiski represēto kluba paveikto aizvadītajā gadā.


Viens no būtiskākajiem uzdevumiem, ko sev izvirzījis Ogres Politiski represēto klubs, ir represēto piemiņas vietu saglabāšana, labiekārtošana un apzaļumošana. Šogad turpinājās piemiņas vietas labiekārtošana Ķeipenes pagastā, par ko I.Kaļķis pateicās Ķeipenes pagasta pārvaldes vadītājam Vilnim Sirsonim Un Ogres novada pašvaldības pārstāvim Guntim Graudiņam. Savukārt Meņģelē pēc kluba aktīvista Edgara Kalnriekstiņa iniciatīvas atjaunota 1905.gada revolūcijas cīnītāju piemiņas vieta. Šie darbi tika veikti iedzīvotāju iniciatīvas projektu konkursa „Veidojam vidi ap mums” ietvaros.


I.Kaļķis pauda cerību, ka līdz Latvijas simtgadei tiks sakārtotas un labiekārtotas represēto piemiņas visos pagastos.


Ogres Politiski represēto kluba valdes priekšsēdētājs pateicās par sadarbību un atbalstu visu četru novadu pašvaldību vadītājiem. Pateicoties Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa iniciatīvai, Ogres novadā politiski represētām personām paaugstināts finansiālais pabalsts līdz 50 eiro. Ņemot vērā izsūtījumā un ieslodzījumā sagandēto represēto veselību un nepieciešamos līdzekļus tās atjaunošanai, I.Kaļķis visu novadu pašvaldību vadītājiem ierosināja šo pabalstu jau nākamgad paaugstināt līdz 100 eiro.


Ogres novadā šajā gadā iedibināta arī jauna tradīcija. Ar Ogres novada pašvaldības atbalstu bija iespējams godināt 55 mātes, kuras pārsniegušas 80 gadu vecumu. 108 kluba biedri tika sveikti nozīmīgās jubilejās un apciemoti savās dzīves vietās.


Ogre Politiski represēto klubs atbalsta un atzinīgi vērtē izglītības iestāžu aktivitātes vēstures izpētē. Arī šogad Ogres novada skolās notika skolēnu pētniecisko darbu konkurss "Atgriešanās dzimtenē", kas veltīts deportācijām. Skolēnu darbu izvērtēšanā piedalījās arī Ogres Politiski represēto kluba valdes pārstāvji.


Konferences dalībniekus uzrunāja arī viesi - Saeimas deputāts Ilmārs Latkovskis, Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis un priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš, Ķeguma novada domes priekšsēdētājs Ilmārs Zemnieks, Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš, kā arī Latvijas Politiski represēto apvienības valdes loceklis un priekšsēdētāja vietnieks Astrīds Freimanis.


Konferences delegāti Ogres Politiski represēto kluba valdes darbu aizvadītajā gadā novērtēja kā labu un pateicās I.Kaļķim par paveikto darbu.


Ar muzikāliem priekšnesumiem represētos sveica dziedātājs Andris Daņiļenko.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/40470

2017. gada 27. decembrī, 15:10, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Psc • 2017. gada 28. decembrī, 20:15
Jau 30.reizi tiekas, un neviens beidzot nespēj atvērt muti, ka tie, kas represēja, dzīvo tepat mums līdzās nesodīti.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet