Atgriezties pie raksta

OVeselība Jaunajā gadā vēl enerģiju, veiksmi un, protams, veselību

Ogres novada PA "Ogres namsaimnieks" Veselības veicināšanas nodaļa jeb OVeselība komanda šogad īstenojusi 258 veselības veicināšanas pasākumus. Kā tas izdevies un kas gaidāms nākamgad – par to saruna ar OVeselība vadītāju Ilzi Čiščakovu.

– Oveselība šogad ir paveikusi ļoti daudz. Tā turpināsit arī 2018.gadā?


– Nākotnes plāni, pirmkārt, turpināt iesākto. Pamazām, bet mērķtiecīgi piedāvāt pilsētas un novada iedzīvotājiem zināšanas un jaunu paradumu attīstīšanas iespējas savas veselības labā, līdz ar to savas labsajūtas labā. Tiesa šobrīd pašvaldības budžets vēl ir apstiprināšanas stadijā, savukārt ESF projekta nākamo gadu darba plāns pilnveides un apstiprināšanas stadijā, taču kopīgi strādājot ticam,ka viss būs labi.


– Un kad budžetu apstiprinās?


– Budžeta apstiprināšana ir gana komplicēts darbs, taču janvārī viss būs kārtībā. Savukārt ESF projekta otrā un trešā gada darbības plānu apstiprinātu ceram redzēt februāra beigās. Tā kā kopā ar projekta vadītāju Ņinu Asari milzu darbu ieguldām Eiropas Sociālā fonda (ESF)  projektā "Pasākumi veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ogres novada iedzīvotājiem" pasākumu organizēšanai un koordinēšanai, tad pašvaldības budžetu cenšamies izmantot taupīgi tām aktivitātēm un pasākumiem, kurus neatbalsta projekts. 2017.gadā pasākumu organizēšanai no Ogres novada pašvaldības budžeta tika piešķirti un izlietoti 6190 eiro, neskaitot darbinieku atalgojumu.


– Ņemot vērā jūsu īstenoto veselības veicināšanas pasākumu skaitu – 258 –, tas šķiet prātam neaptverami, zinot, cik daudz laika, spēka un enerģijas vajag, lai sarūpētu kaut vienu!


- Šis ir pasākumu skaits, kas īstenots ar ESF projekta atbalstu, tad vēl būtu jāpieskaita klāt pasākumi, kuri īstenoti, izmantojot Ogres novada pašvaldības budžeta līdzekļus. Jā, piekrītu, ka tas ir ļoti daudz. Taču mums patīk tas, ko darām, un tāpēc daudz paveicam, pateicoties entuziasmam un savstarpējai sadarbībai.


Projekta pasākumos mūsu uzdevums ir koordinēt un nodrošināt to norisi, jo pasākumus vada attiecīgā jomā piesaistīti speciālisti. Nereti koordinēšana ir laikietilpīgāka un sarežģītāka nekā pasākumu vadīšana. Iespējams, ka reizumis grūtības es sev radu pati, jo gribas, lai tas speciālists, kurš Ogrē vai novada pagastos darbojas, nav vis ķeksīša pēc, bet lai viņam ir kaut kas tāds, kā dēļ viņā ir vērts klausīties. Varbūt harizma… Tāpēc ar katru cenšos strādāt maksimāli individuāli, lai sasniegtu iecerēto mērķi.


Savukārt, kā mēs sakām, "savus" pasākumus vadām paši. Lai orientētos visās veselības veicināšanas jomās (veselīgs uzturs, fiziskās aktivitātes, garīgā jeb psihiskā veselība, atkarību ierobežošanas pasākumi, reproduktīvā un ģimenes veselība), jāmācās nepārtraukti un, protams, visās jomās viens cilvēks nevar būt izcils.


Tāpēc arī katrs no mums specializējas, mācās un pārzina kādu no šīm jomām labāk (Judīte Stāvus – fiziskās aktivitātes, Gunita Bogdanova – garīgā jeb psihiskā veselība, arī reproduktīvā veselība, Kristaps Dvēselītis – reproduktīvā veselība, veselīgs uzturs, arī fiziskās aktivitātes).


Nevaru nepieminēt arī veselības veicināšanas pasākumu koordinatorus pagastos, kuri mums ir liels atbalsts. Tie ir aktīvi cilvēki, kuri brīvprātīgi ziedo savu laiku un enerģiju, lai sava pagasta iedzīvotājus informētu un iedrošinātu piedalīties pasākumos. Katram pagastam ir īpaša gada programma, kurā pasākumus cenšamies ieplānot atbilstoši katra pagasta specifikai. Eiropas struktūrfondi šobrīd ir ļoti laba iespēja, kā piedāvāt iedzīvotājiem izprast veselibas būtību un kā mācīties gudri uzturēt savu un līdzcilvēku veselību.


Ļoti svarīga ir pasākuma reklāma, jo informācijai līdz cilvēkiem ir jānonāk. Informāciju izvietojam Ogres novada mājas lapā, PA "Ogres namsaimnieks" mājas lapā. Mums ir sava lapa Facebook.com, bet mums reizēm vienkārši pietrūkst darbaroku, jo ar to ir visu laiku jāstrādā. Informāciju ievietojam arī pašvaldības informatīvajā izdevumā "Ogrēnietis". Avīze ļoti labi nostrādā, jo, laikam, to apskata jebkurš, pie kura tā nonāk.


Šad un tad sadarbojamies ar portālu "OgreNet.lv". Šobrīd esam ļoti priecīgi un attīstām sadarbību ar Osports, tā kā nākamgad noteikti kļūsim vēl redzamāki.


– Jūsu otrs amats ir Ogresgala pagasta pārvaldes vadītāja. Tas palīdz OVeselība darbam?


- Pirmkārt, es teiktu, ka katra jauna lieta, arī Ogresgala pagasta pārvaldes vadīšana ir izaicinājums. Taču divu gadu pieredze veselības veicināšanas jomā ļāvusi diezgan labi iepazīt tieši dzīvi pagastos, kas, kā jau minēju, katrā no tiem ir atšķirīga. Cik esmu runājusi ar citu pagastu vadītājiem, tad, jā, mēs visi piekrītam, ka veselības veicināšanas pasākumi ir ļoti labs un noderīgs veids, kā rosināt cilvēkus būt atbildīgākiem, redzīgākiem, arī līdzjūtīgākiem ne tikai pret savu veselību, bet dzīvi kopumā vietā un vidē, kur dzīvojam.


Veselība jau nav tikai fiziskā veselība jeb izpratne par jēdzieniem "veselība un slimība". Tā ir arī vide, kurā dzīvojam, un  savstarpējās attiecības starp cilvēkiem. Ogresgala pagasts ir atšķirīgs no pārējiem pagastiem ar to, ka tas administratīvi pievienots Ogres pilsētai. Saimniekošanas sistēma te ir pavisam savādāka nekā citviet – mēs visu darām kopā ar pilsētu. Mums nav atsevišķa budžeta un atsevišķu pagasta pārvaldes darbinieku. Mēs esam saistīti ar pilsētu.


Šobrīd man ļoti svarīgs ir darbs Ogresgala pagastā, jo Oveselība pamats ir izveidots, tas, protams, vēl daudz attīstāms un pilnveidojams. Taču pagasta darbā, tiekoties, runājot ar cilvēkiem, pamazām rodu idejas, kā sekmīgāk varu paveikt ko lietderīgu ogresgaliešiem un ciemupiešiem.


– Vai Oveselība ir kādi šogad iecerēti, bet nepaveikti darbi?


– Viena no lietām, kas tiek pārcelta uz 2018.gada janvāri un februāri, saistīta ar reproduktīvo veselību, vielu un procesu atkarību ierobežošanu, kas ir būtiska un interesē jauniešus. Tas viss bija paredzēts gada nogalei, bet tā kā visi noskaņojušies gadu mijai, tad šīs aktivitātes pārcēlām uz nākamo gadu.


13.janvārī būs pasākums "Vingro vesels Ogrē!", kas plānots visas dienas garumā ar dažādu intensitāšu treniņiem dažādām auditorijām Ogres Basketbola skolas divās zālēs. Uz treniņu dienu aicināti un piekrituši piedalīties treneri no Ungārijas un Krievijas, kā arī uzskatām par savu pienākumu izcelt un popularizēt mūsu pilsētas sporta klubus, kur ikdienā nodarbojas liela daļa pilsētas iedzīvotāju. 


Pasākumā īpaši kā dalībniekus aicinām arī pagastu iedzīvotājus, jo arī tur ne mazāk aktīvi darbojas dažādu vingrošanas stilu grupas. Vairāk informācijas un pieteikšanās, sākot no 2.janvāra. Jāseko informācijai Ogres novada mājas lapā, PA "Ogres namsaimnieks" mājas lapā un Osports mājas lapā.


– Ko vēlat iedzīvotājiem 2018.gadā?


– Es novēlu visa veida veselību, enerģiju, veiksmi un daudz labu notikumu personīgā dzīvē, katrā ģimenē un mums visiem kopā Ogrē un Ogres novadā! Oveselība komandai izturību un jaunas idejas, daudz prieka!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/40482

2017. gada 29. decembrī, 08:52, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

#### • 2018. gada 3. janvārī, 18:34
Neaizvietojama darbone, paspēj vienlaicīgi būt savā oveselībā un vēl pagasta pārvaldi vadīt. Pareizajā partijā iestājies un tad vienlaikus 8 stundu darba dienā paspēsi pabūt kaut piecās darbavietās un saņemt darba algu katrā no tām, jautājums tikai cik kvalitatīvi var darīt darbu ja astoņās stundās jāpaspēj gan vadīt, gan skriet, gan peldēt, gan veselīgi ēst tikai ne strādāt.
Pinc • 2018. gada 1. janvārī, 13:38
Kārtējā iestāde, kura imitē darbu un kurā skaitīt pašvaldības naudu, līdzīgi kā Rīgas dome ntajām savām mākslīgajām barošanās organizācijām
ogresgals • 2017. gada 31. decembrī, 21:23
Kas tas par izņēmumu vai osobu, kura var apvienot divus darbus ar domes lēmumu, bet nevienu nepilda kā vajag, tikai saņem algu, kundzīte no Hulio kompānijas, nu gan bardaks novadā

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet