Atgriezties pie raksta

Ogres novadā būs viena bāriņtiesa

Ogres novada pašvaldības domes sēdē 21.decembrī tika pieņemts lēmums par bāriņtiesu reorganizāciju.

Pašlaik novadā darbojas divas bāriņtiesas – Ogres bāriņtiesa, kuras darbības teritorija ir Ogre un Ogresgala pagasts, un Ogres novada pagastu bāriņtiesa, kuras darbības teritorija ir Krapes, Ķeipenes, Lauberes, Madlienas, Mazozolu, Meņģeles, Suntažu un Taurupes pagasts.
 
Lai nodrošinātu kvalitatīvu un efektīvu Bāriņtiesu likumā noteikto funkciju un uzdevumu izpildi novadā, ir pieņemts lēmums reorganizēt abas šobrīd darbojošās bāriņtiesas, to vietā izveidojot jaunu pašvaldības iestādi – Ogres novada bāriņtiesu, kas darbosies gan pilsētā, gan visos novada pagastos. Tā būs vienota aizbildnības un aizgādnības iestāde, kas visā novada teritorijā nodrošinās bērna vai aizgādnībā esošās personas tiesību un tiesisko interešu aizsardzību.
 
Līdz 2018. gada 1. martam ir jāsagatavo un jāpieņem Ogres novada pašvaldības domes lēmumi, kas nepieciešami, lai bāriņtiesu reorganizācijas process noritētu atbilstoši likumu un citu normatīvo aktu prasībām.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/40483

2017. gada 29. decembrī, 09:38, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Lunis • 2018. gada 9. janvārī, 00:10
pareizi : Bariņtiesā notara pakalpojumi reizes 5 letaki ka pie notara VISMAZ
Inga • 2018. gada 7. janvārī, 18:35
aiziet izdzēšam Madlienu no Latvijas kartes. Tūlīt Helmanis visu jau būs te aizvēris, pagastmāju arī solot nojaukt. Paldies! Helmanis, Ogres novada pagastu vadonis! Mūsu varonis!
pareizi • 2018. gada 2. janvārī, 12:58
Vai tad bāriņtiesai galvenais uzdevums nav bērnu interešu aizstāvība nevis notariālās funkcijas. Ko var biedēt ar tiem notāriem, tāpat par visu jāmaksā!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet