Atgriezties pie raksta

Ogres dzīvnieku patversmes iemītnieki sagaida Suņa gadu

Pēc Austrumu kalendāra nākamais ir Dzeltenā zemes Suņa gads, kuru, cerībā uz labāku dzīvi, gaida arī Ogres dzīvnieku patversmē "Ogres ķepas" mītošie suņi un kaķi.

Šobrīd patversmē ir 12 suņi un 12 kaķi. Grāfs, Lords, Greks, Bora, Toms, Lote, Zuza, Agris, Rūdis, Astro, Grēta, Miksis, Pele…


Kā atklāj Ogres dzīvnieku patversmes ''Ogres Ķepas'' vadītāja Sabīne Baltkāje-Rihtere, iemītnieku skaits var mainīties ik stundu, jo kāds no viņiem atrod jaunas mājas, bet cits savukārt tiek nogādāts patversmē.


Katram no patversmes iemītniekiem ir savs stāsts, kā viņi nonākuši patversmē. Kādā novembra rītā pie patversmes vārtiem dzīvnieku kopēja atrada dzīvnieku pārvietojamo konteineru, kurā atradās sunīte Čika. Klāt bija pievienota zīmīte, kurā sniega informācija par dzimšanas laiku, kā arī par to, ka dzīvnieks nav čipots un potēts.


Saimnieki vēlējās no viņas tikt vaļā, jo sunīte ir ļoti enerģiska, vēlas daudz skriet un dzīvoklī neesot iespējams viņu turēt. Nu jau Čika atradusi citus saimniekus, un Jaungadu sagaidīs jaunās mājās.


Šodien uz jaunām mājām devās arī kaķenīte Prince, bet sestdien jaunie saimnieki ieradīsies pēc kaķu vīra Kivi.


Decembrī, kas ir gan Ziemassvētku, gan Jaunā gada gaidīšanas laiks, cilvēki kļūst līdzjūtīgāki pret pamestiem dzīvniekiem un viņi labprāt pieņem savās mājās kādu citam lieku kļuvušu radībiņu. Šajā mēnesī jau desmit dzīvnieki ir atraduši jaunas mājas.


Otrajos Ziemassvētkos - 26.decembrī - uz jaunajām mājām devās kaķis Leo, bet šajā pašā dienā patversmē ieradās sunīte Zuza. Saimnieki viņu vēlējās iemidzināt, jo nevarēja tikt galā ar dzīvnieku.


S.Baltkāje-Rihtere skaidro, ka cilvēkiem bieži vien trūkst izpratnes, kā audzināt dzīvnieku. Viņuprāt, vieglākais veids, kā atrisināt problēmu, ir dzīvnieku iemidzināt.


Pavisam šajā gadā adoptēti teju 50 suņi, arī kaķi diezgan ātri atrod jaunas mājas.


Ikviens, kurš vēlas, var palīdzēt pamestajiem dzīvniekiem. Pagājušajā gadā tika uzsākta Ogres novada pašvaldības aģentūras "Ogres namsaimnieks" izsludinātā ziedojumu vākšanas akcija Ogres dzīvnieku patversmes labiekārtošanai. Par akcijas pirmajā kārtā saziedotajiem līdzekļiem tika izveidoti trīs āra voljēri ar nojumi. Šovasar izveidots vēl viens āra voljērs.


Šobrīd rit ziedojumu akcijas III kārta. Kad patversmes rīcībā nonāks iedzīvotāju saziedotā nauda, tiks renovēts lielais voljērs. Februārī vai martā plānots uzsākt kaķu mītņu remontu. Ja līdzekļi atļaus, tiks arī paplašinātas vietas kaķiem, par nākamā gada plāniem stāsta S.Baltkāje-Rihtere.


Ziedojumu vākšanas akcija turpinās. Divas ziedojumu kastītes atrodas veikalā "TOP!" pie kasēm, bet pa vienai – PA "Ogres namsaimnieks" telpās pie kases, Ogres novada dzīvnieku patversmē, restorānā "Ogres Prestižs", kā arī "Zemnieku veterinārajā aptiekā" Ķegumā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/40484

2017. gada 29. decembrī, 15:46, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

cilveks • 2017. gada 31. decembrī, 12:42
Kam ziedot - dzivniekiem ja, bet ne bezkaunam.
• 2017. gada 31. decembrī, 06:35
Kopš mainījās patversmes darbinieki un nekas labs par tiem nav dzirdēts, vairs arī neziedoju.
luna • 2017. gada 30. decembrī, 12:51
ne mēs to stulbo vadītāju ielikām,ne varam nomainīt....tur drīzāk pašvaldības pirksts,un taisa "rebes" uz patversmes rēķina....kopā....bet neko pierādīt nevar,tikai domāt,bezcers....

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet