Atgriezties pie raksta

Ogrē sniega tīrīšanu daudzstāvu dzīvojamo māju pagalmos veiks pēc pieprasījuma

Ogres pilsētā sniega tīrīšanu pašvaldības aģentūra "Ogres namsaimnieks" organizē divos veidos – sētnieki sakopj viņiem uzticētās teritorijas un motorizētās tehnikas iesaistīšana.

Konkrētās nodaļas dežurants seko līdzi prognozēm un esošajam stāvoklim dabā. Kad nepieciešams veikt ceļu uzturēšanu ar tehnikas palīdzību, dežurants sazinās ar atbildīgajiem darbiniekiem un dod tālākos norādījumus. Ogres novada pašvaldības aģentūras "Ogres namsaimnieks" rīcībā ir 5 mazās tehnikas vienības, bet spēcīgas snigšanas gadījumā ir iespēja piesaistīt arī smagāku tehniku. 


Sniegotākajās dienās ielas tiek tīrītas pēc pašvaldības noteiktajām prioritātēm. Nozīmīgākās teritorijas ir Brīvības iela un skvērs, Tīnūžu iela, Skolas iela, Ogres dzelzceļa stacija un autoostas apkaime. "Kad šajās zonās visi darbi paveikti, tehnika tiek sūtīta uz daudzdzīvokļu dzīvojamo māju rajoniem. Viena tehnikas vienība dienas laikā apkalpo vairāku ēku pagalmus," norāda aģentūras direktora pienākumu izpildītājs Kaspars Grīnbergs.


Izmaksas iedzīvotājiem tiek piestādītas saskaņā ar iepriekš veiktu uzmērījumu, proti, cik liela ir ietvju un braucamās daļas, un automašīnu novietošanas laukumu kvadratūra. "Jo lielāka kvadratūra, jo lielākas izmaksas konkrētajai mājai," piebilst K.Grīnbergs.


PA "Ogres namsaimnieks" vēlas nostiprināt praksi, kad tehniku vienību pasūtīšana būtu iedzīvotāju pārziņā. "Mums ir bijuši atsevišķi gadījumi, kad tiek norīkots traktors, bet darbu pilnīgai veikšanai traucē iedzīvotāju atstātās automašīnas. Un tad mājas iemītnieki sūdzas, ka darbi nav izdarīti pietiekošā kvalitātē, bet saskaņā ar vienošanos ir jāmaksā pilna summa," papildina aģentūras vadītāja pienākumu veicējs. Līdz ar to "Ogres namsaimnieks" vēlas pieturēties pie prakses, ka mājas vecākais pasūta tehniku un nodrošina, ka laukums būs brīvs. Šāda sistēma jau darbojusies arī citus gadus – daži māju vecākie pat speciāli piekodinājuši, ka tīrīšana nepieciešama tikai pēc pašu pieprasījuma. 


Runājto par ietvju kaisīšanu, K.Grīnbergs atzīst, ka arī šosezon tiks izmantots ierastais pretslīdes materiāls jeb smilts un tehniskās sāls maisījums. Tas ir šobrīd noturīgākais un visizplatītākais veids. Tikai sāls bēršana visu sadārdzinātu, turklāt tā nemaz nenodrošinātu efektivitāti. Protams, pavasarī sētniekiem uzreiz ir lielāks darbs – savākt pa ziemu izkaisītās smilts daudzumu, taču tas pēc PA "Ogres namsaimnieks" direktora pienākumu izpildītāja domār ir viens no vislabākajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/40530

2018. gada 9. janvārī, 18:21, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

james henry • 2018. gada 17. februārī, 03:54
Piedāvājam steidzamu aizdevumu. Visu problēmu saistībā ar aizdevumu ir jāatrisina īsā laika periodā ar zemu 3% procentu likmi un ilgāku par 20 gadiem, ko jūs gaida, piemērojot tagad, un atrisināt problēmu vai sākt uzņēmējdarbību ar aizdevumu, kas maksā dažādi rēķini vienkārši nosūtiet mums e-pastu   E-pasts: Makeke122@gmail.com
pilsetnieks • 2018. gada 10. janvārī, 17:17
visas ricibas Grinbergam ir jocigi.
tad • 2018. gada 10. janvārī, 17:15
driz setniekus ari nevajadzes jo tehnika stradas setnieku vieta ara... bet ieksa pasi sastadisim grafiku un tirisim pec grafika kapnes

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet