Atgriezties pie raksta

Ogrē atcerēsies Barikāžu laiku pirms 27 gadiem

Atzīmējot Barikāžu notikumu 27. gadadienu, 20.janvārī plkst.16 iedzīvotāji aicināti pulcēties pie monumentālā karoga Brīvības ielā, kur aizdegsim barikāžu ugunskuru, informē Ogres novada Kultūras centra kultūras pasākumu organizatore Laila Baumane.

Pie ugunskura, daloties atmiņās par piedzīvoto pirms 27 gadiem, klausīsimies  dziesminieci Antu Eņģeli.
 
Sarunas vadīs un stāstus veidos aktieri Inga Alsiņa – Lasmane un Jānis Kronis.
 
Pasākumā aicināti piedalīties Barikāžu laika dalībnieki, lai jaunākajai paaudzei nodotu "dzīvos" vēstures faktus, par ko šodien raksta mācību grāmatās.
 
Īpaši aicināti arī jauni cilvēki stāstīt un diskutēt par Latviju šodien un savu Latvijas nākotnes redzējumu.
 
Plkst. 17 Ogres Vēstures un mākslas muzejā varēs noskatīties režisora Askolda Saulīša šogad tapušo dokumentālo filmu "Astoņas zvaigznes" (scenārija autori Dainis Īvāns un Askolds Saulītis).
 
Filma ir par latviešu nācijas pašapzināšanās procesa spilgtāko un traģiskāko parādību – latviešu strēlniekiem. Tas ir stāsts par vienkāršiem cilvēkiem, kurus izaicināja Liels Laikmets un, neprasot atļauju, noteica viņu dzīves robežas.
 
Dalība pasākumā bez maksas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/40564

12. janvārī, 15:39, Aktualitātes
wwww.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Lunis • 16. janvārī, 10:42
Jaautrs bija laiks , izklaidejos teicami , nekādas vasaras nometnes , turisma pargajieni blakus nestaveja:) Divas nedeļas kā viens šovs bija. Stradaju vecrīgā ik dienas uz darbu un no līdu pari barikanem caur aisprostiem :):) Zaķusalā jautrība bija neaprakstama. Jautrs jaunibas laiks.
bertolc flix • 16. janvārī, 10:11
Ir taisnība tiem, kas apgalvo, ka VDK muļķi nestrādāja. Muļķi nevarētu tik profesionāli nostrādāt un tautu apšmaukt, kā tas notika ar t.s barikādēm.Kas attiecas uz Īvānu, acīmredzami, ka viņš zināja, kā noritēs "barikāžu cīņas", kad viņš aizgūtnēm sauca visus agrā rītā uz Rīgu, citādi tā būtu noziedzīga bezatbildība saukt neapbruņotu tautu uz barikādēm. Viss bija smalki iestudēts līdz niansēm.
No problem • 15. janvārī, 20:30
Par 300 - 400 štukām Ogres mēris uzorganizēs vēsturiskās barikādes kur vien vajag: Ogrē, Meņģelē, Glāzšķūnī ,kur vien tauta vēlēsies.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet