Atgriezties pie raksta

Ķeipenes VPII "Saulīte" pievienos Ķeipenes pamatskolai

Ogres novada pašvaldības domes sēdē 18.janvārī tika pieņemts lēmums ar 1.augustu likvidēt Ķeipenes vispārējās pirmsskolas izglītības iestādi (VPII) "Saulīte", pievienojot to Ķeipenes pamatskolai.

Valsts izglītības informācijas sistēmā apstiprinātā informācija apliecina, ka uz 2018. gada 1. janvāri Ķeipenes VPII "Saulīte" ir divas pirmsskolas grupas ar 29 izglītojamajiem. Laika posmā no 2010. gada, kad iestādē bija 58 izglītojamie, līdz šī gada janvārim bērnu skaits ir samazinājies uz pusi.
 
VPII "Saulīte" strādā 11 darbinieki: četri pirmsskolas pedagogi, ieskaitot iestādes vadītāju, logopēds, mūzikas skolotājs, divi skolotāja palīgi, viens vecākais pavārs, viens pavāra palīgs un viena apkopēja.
 
Savukārt Ķeipenes pamatskolā šajā mācību gadā mācās 90 izglītojamie. Arī šajā izglītības iestādē skolēnu skaits pēdējo gadu laikā ir sarucis. Šajā mācību gadā 1.klasē ir tikai 3 izglītojamie, nepietiekamā skolēnu skaita dēļ ir izveidota apvienotā klase.
 
VPII "Saulīte" pievienošanas Ķeipenes pamatskolai mērķis ir, nodrošinot izglītojamo interešu aizsardzību, paaugstināt izglītības kvalitāti, maksimāli efektīvi un racionāli izmantojot finanšu līdzekļus, materiāltehniskos un personāla resursus, kas tiks nodrošināts, ja abas apvienojamās izglītības iestādes vadīs un kontrolēs viens vadītājs. Esošo resursu ietvaros būs iespējams nodrošināt lielāku izglītības iestādes vadītāja vietnieka likmi, kas šobrīd Ķeipenes pamatskolā ir tikai 0,2 amata vienības, bet tas ir nepietiekami, lai motivētu un veiktu efektīvu mācību procesa uzraudzību un sniegtu kvalitatīvu metodisko atbalstu pedagogiem.
 
Jāpiebilst, ka lietvede jau šobrīd strādā abās izglītības iestādēs.
 
Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis domes sēdē 18.janvārī aicināja kolēģus balstot par sagatavoto lēmumu, kura mērķis ir efektīva resursu izmantošana. E.Helmanis norādīja, ka, pieņemot šo lēmumu, būs mazākas administratīvā aparāta izmaksas, kā arī būs lielākas iespējas stiprināt Ķeipenes pamatskolas personālsastāvu, no kā lielākie ieguvēji būs tieši bērni.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/40600

2018. gada 18. janvārī, 10:24, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

bertina • 2018. gada 20. janvārī, 09:51
Jūs esat kalpi, lauksaimnieki, mazie uzņēmumi, amatnieki vai jebkura veida personas, un jums ir nepieciešama palīdzība, lai konsolidētu savus parādus vai palīdzētu jūsu uzņēmumiem atgriezties ceļā, vai atsāktu lielāko daļu problēmu aktivitāte. Mēs esam jūsu rīcībā, lai palīdzētu jums ar visām savām grūtībām. Mēs esam pilnīgi reģistrēta un sertificēta atbalsta kompānija, kuru atzīst Eiropas apvienības Kanādā, Francijā un ārvalstīs. Šveice utt .. sazinieties ar mums nav e-pasts: servicepeakgroup@hotmail.com, lai iegūtu vairāk informācijas.
>tomato • 2018. gada 18. janvārī, 14:46
Un Ķeipene gan jau ir plānā kā vidusskola, ne? Dažiem tiešām te kaimiņi ir kā varžacs, kas berž uz katra soļa
tomato • 2018. gada 18. janvārī, 12:48
Ministrija Madlienā plāno tikai sākumskolu. Kāpēc nepievienoties Ķeipenes pamatskolai jau tagad? Nost ar agoniju

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet