Atgriezties pie raksta

PII "Sprīdītis" un "Cīrulītis" tiks apvienoti

Ogres novada pašvaldības domes sēdē 18. janvārī tika pieņemts lēmums ar 1.augustu likvidēt Ogres vispārējās pirmsskolas izglītības iestādi (VPII) "Sprīdītis", pievienojot to VPII "Cīrulītis".

VPII "Sprīdītis" šobrīd ir četras bērnu grupas, savukārt VPII "Cīrulītis" – 11 grupas. Pēc Valsts izglītības informācijas sistēmā apkopotajiem datiem VPII "Sprīdītis" uz 2018. gada 1. janvāri bija 99 izglītojamie, bet VPII "Cīrulītis" – 239 izglītojamie.
 
Ogres novada pašvaldībā ir veiksmīga pieredze Ogres VPII "Saulīte", kur kopējais izglītojamo skaits ir 293 un pirmsskolas izglītības programma tiek īstenota divās atsevišķās ēkās. 2018. gadā Ogres pilsētā plānots atvērt četras jaunas pirmsskolas izglītības grupas pie VPII "Strautiņš", kas arī atradīsies atsevišķā renovētā ēkā, bet saimnieciski administratīvā vadība būs vienota.
 
Ogres VPII "Sprīdītis" strādā 13 pedagoģiskie un 11 tehniskie darbinieki, savukārt VPII "Cīrulītis" – 29 pedagoģiskie un 24 tehniskie darbinieki. Pēc abu iestāžu apvienošanas tiks saglabāts esošais izglītojamo skaits abās iestāžu ēkās, pedagogu skaits, skolotāju palīgu skaits, logopēdu skaits.


Tiks optimizēts administratīvais un saimnieciskais personāls, nodrošinot efektīvāku pašvaldības finanšu resursu izmantošanu kvalitatīva pirmsskolas izglītības pakalpojuma nodrošināšanai tieši administratīvās vadības funkcijas ietvaros. Apvienošanas rezultātā tiks likvidētas šādas amatu vienības – vadītājs, saimniecības pārzinis, lietvedis, kopumā 3,25 amatu vienības. Esošā pirmsskolas izglītības vadītāja vietnieka amatu vienību plānots mainīt, izveidojot pirmsskolas izglītības metodiķa amatu.
 
Plānotais finanšu resursu ietaupījums mēnesī būs 2 538 EUR, šī gada piecos mēnešos 12 692 EUR, bet kopējais ietaupījums gadā 30 461 EUR.
 
Domes sēdē 18.janvārī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis vērsa uzmanību uz to, ka šobrīd administratīvās izmaksas bērnudārzā, kurā ir 4 grupas, un bērnudārzā, kurā ir 11 grupas, ir līdzīgas. Apvienojot abas minētās izglītības iestādes, šīs izmaksas tiks optimizētas, līdz ar to būs lielākas iespējas izskatīt bērnudārzā strādājošo skolotāju palīgu atalgojuma paaugstināšanu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/40604

2018. gada 18. janvārī, 18:25, Aktualitātes
wwww.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

zika • 2018. gada 2. februārī, 14:20
Ko tad neziņojāt jau laicīgi par vadītaju briesmoni.
dendy • 2018. gada 2. februārī, 13:33
Paldies Dievam,ka beidzot būs bērniem labvēlīga vide,un ļaunaa ragana būs prom! Kaut vinja vairs nespeetu būt tuvumā bērniem..Monstrs,ne vadiitaaja!
Ivars • 2018. gada 22. janvārī, 14:46
kas tad nu VIja bez darba??? cik gadi pagāja un neviens neko nevarēja viņai padarīt, kopā ar Domi bija sasieta līdz pat pašai....:)) bet nu tomēr tiek vaļā, ko tad darīs cita darbā, strādās beidzot vai??

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet