Atgriezties pie raksta

Ogrē plāno paaugstināt ūdenssaimniecības tarifus

Ogres novada pašvaldības Finanšu komitejas sēdē šodien tika izskatīts jautājums par pašvaldības aģentūras (PA) "Ogres namsaimnieks" ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem.

Šī gada 18. janvārī pašvaldībā reģistrēts PA "Ogres namsaimnieks" iesniegums ar lūgumu izskatīt plānoto ūdensapgādes un kanalizācijas tarifu aprēķinu.
 
Iesniegumam pievienotajā paskaidrojumā norādītas, ka tarifus plānots mainīt, lai nodrošinātu Eiropas Savienības Kohēzijas fonda projektos izbūvēto komunikāciju amortizācijas izmaksas, kas bija viens no finansiālā atbalsta saņemšanas nosacījumiem.


Līdz šim minētās amortizācijas izmaksas tarifos netika iekļautas, un tas neatbilst Kohēzijas fonda finansēto projektu prasībā. Paskaidrojumā minēts, ka tarifi tiek celti projektu tehniski ekonomiskajā pamatojumā noteiktajā līmenī.
 
Ogres novada pašvaldības Tarifu komisija PA "Ogres namsaimnieks" iesniegumu izskatīja 29. janvārī un, izvērtējot visus iesniegumam pievienotos tarifu aprēķinu pamatojošos materiālus, nolēma apstiprināt PA "Ogres namsaimnieks" ūdenssaimniecības tarifus Ogres pilsētā un Ogresgala pagastā: 0,65 eiro (bez PVN) par 1 kubikmetru ūdens un 1,41 eiro (bez PVN) par 1 kubikmetru kanalizācijas notekūdeņu.
 
Pašlaik spēkā ir 2008.gada 18.decembrī apstiprinātais kanalizācijas notekūdeņu tarifs - 1,28 eiro (bez PVN) par 1 kubikmetru, savukārt pašreizējo ūdensapgādes tarifu dome apstiprināja 2010. gada 20. maijā, un tas ir 0.48 eiro (bez PVN) par 1 kubikmetru.
 
Finanšu komitejas sēdē deputāti akceptēja PA "Ogres namsaimnieks" ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus un nolēma tos virzīt galīgā lēmuma pieņemšanai domes sēdē, kas notiks 15. februārī.
 
Tā kā pašvaldības aģentūras pakalpojumu cenrādis jeb tarifs tiek pieņemts kā saistošie noteikumi, pēc domes lēmuma pieņemšanas tie vēl nestāsies spēkā, jo tiks nosūtīti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) atzinuma saņemšanai.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/40748

8. februārī, 14:42, Aktualitātes
wwww.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

james henry • 17. februārī, 03:53
Piedāvājam steidzamu aizdevumu. Visu problēmu saistībā ar aizdevumu ir jāatrisina īsā laika periodā ar zemu 3% procentu likmi un ilgāku par 20 gadiem, ko jūs gaida, piemērojot tagad, un atrisināt problēmu vai sākt uzņēmējdarbību ar aizdevumu, kas maksā dažādi rēķini vienkārši nosūtiet mums e-pastu   E-pasts: Makeke122@gmail.com
terminu skaidrojums • 16. februārī, 12:32
Kohēzija (latīņu: cohaesus — 'saistīts') ir divu kontaktā esošu vienādu cietvielu vai šķidrumu saskarvirsmu saistīšanās. Eiropas Savienība (ES) ir 28 Eiropas valstu apvienība.
Antons • 13. februārī, 14:55
Un cik ilgi būs jāmaksā izbūvēto kominikāciju amortizācijas izmaksas? Kohēzijas fonds iedod naudu, lai paceltu cenu ūdenim un kanalizācijai? Kas tas par sviestu?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet