Atgriezties pie raksta

RTU studenti izstrādās Suntažu pagasta centra attīstības vīziju Foto

Pagājušajā nedēļā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātes, Būvniecības inženierzinātņu fakultātes un Dizaina tehnoloģiju institūta studenti un viņu pedagogi veselu dienu pavadīja Suntažos.

RTU studenti un trīs mācībspēki – Ieva Miķelsone, Marts Švēde, Alisa Koroļova, tiekoties ar Ogres novada būvvaldes ainavu arhitekti Seniju Proosi un Suntažu pagasta pārvaldes vadītāju Valdi Ancānu pārrunāja, kā studentiem izpildīt Ogres novada pašvaldības uzdoto uzdevumu – izstrādāt Suntažu pagasta centra ainaviskās un satiksmes mezgla attīstības vīzijas.
 
Arhitektūras fakultātes maģistra programmas 1. kursa studenti, tajā skaitā programmas Erasmus+ studenti no Turcijas, Alžīrijas, Meksikas, Brazīlijas, Melnkalnes, Portugāles, Francijas, Lietuvas, Vācijas un Spānijas, izstrādās Suntažu pagasta centra ainaviskās attīstības vīziju, savukārt Būvniecības inženierzinātņu fakultātes transportbūvju institūta bakalauru programmas 4. kursa studenti izstrādās Suntažu satiksmes mezgla attīstības vīziju.
 
Suntažu pagasta centrā ir nepieciešams būtiski uzlabot satiksmes infrastruktūru un satiksmes organizāciju. Vietu, kur pagasta centrā kopā saiet četri valsts autoceļi, šobrīd nevar nosaukt ne par krustojumu, ne par satiksmes rotācijas apli, taču šo vietu var droši saukt par visiem satiksmes dalībniekiem – auto un citu spēkratu vadītājiem, gājējiem, velosipēdistiem – nepārskatāmu, nedrošu un pat bīstamu.


Studentu uzdevums ir izstrādāt satiksmes plūsmas risinājumu priekšlikumus, respektējot vides pieejamības, droša dizaina un sabiedriskā transporta infrastruktūras īpatnības. Svarīgi būtu arī padomāt par sadzīves infrastruktūras objektiem Suntažos, piemēram, tirgu. Pašreiz tirgošanās notiek pilnīgi nepiemērotā, no satiksmes drošības viedokļa pat bīstamā vietā.
 
Nozīmīgs posms projektu izstrādē ir uzlabojamā objekta pašreizējās situācijas iepazīšana un analīze. Lai redzētu, kā viss dabā izskatās, studenti pabija vairākās vietās Suntažu pagastu – , pagasta centrā, pie Dzirnavu dīķa, ražošanas uzņēmumos "Jaudas koks" un "Upeslīči", Suntažu internātpamatskolā – rehabilitācijas centrā, Suntažu vidusskolā, iepazinās arī ar pagastā esošo dievnamu stāvokli. Pēc tam, visiem tiekoties Suntažu Kultūras namā, kur Kultūra nama vadītāja Dzidtra Sproģe kopā ar Seniju Proosi studentiem bija sagatavojusi praktisko uzdevumu – mentālo telpas analīzi, gūtie iespaidi tika materializēti skicēs un aprakstos.
 
Studentiem darbi jānodod līdz 31.jūlijam, tomēr pirmie rezultāti un idejas tiks prezentētas jau aprīlī. Pēc darbu pabeigšanas Ogres novada pašvaldība tiks aicināta uz prezentāciju, kurā studenti pašvaldībai sniegs savas Suntažu pagasta centra attīstības vīzijas.
 
Ogres novada pašvaldība sadarbību ar RTU uzsāka 2015. gada maijā, kad tika noslēgts sadarbības līgums. Pašvaldība ar RTU vadības atbalstu jau ir iesaistījusi šīs augstskolas Arhitektūras un pilsētbūvniecības arhitektu profesionālo studiju studentus priekšlikumu izstrādē vairāku nozīmīgu Ogres pilsētas objektu attīstībai, tostarp Ogres pilsētas centra pilsētvides ainavas, autotransporta un gājēju tuneļu izbūves un vēl citu objektu attīstības koncepcijas izstrādē.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/40880

2018. gada 23. februārī, 11:52, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

:) • 2018. gada 23. februārī, 13:30
drīz nevajadzēs braukt ne uz Turciju, ne Meksiku - pietiks, ja apciemos Suntažus

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet