Atgriezties pie raksta

PA "Ogres namsaimnieks" uzsāk koku vainagu veidošanu

Teritoriju uzkopšanas nodaļa martā aktīvi uzsāk koku un koku vainagu veidošanas darbus apsaimniekoto māju teritorijās, informē PA "Ogres namsaimnieks".

PA "Ogres namsaimnieks" atgādina, ka no 15. aprīļa līdz 1. jūlijam stājas spēkā koku zāģēšanas liegums, tā darbības periodā  atļauts zāģēt tikai bīstamos kokus.


Lai veiktu koku zāģēšanu un vainagu veidošanu, ir jāsaņem Ogres novada pašvaldības izsniegta koku ciršanas atļauja. Kā izņēmums ir augļkoki un koki, kas nepārsniedz 20 cm diametrā (koka diametru mēra 1m augstumā no sakņu kakla).


Māju vecākos aicina rakstīt pieteikumus par koku kopšanu. Māju vecākajiem iesniegumā jānorāda un jāpamato nepieciešamais darbs.


Ja mājas teritorijā augošais koks ir vesels un nav uzskatāms par bīstamu, jābūt saskaņojumam ar 51% dzīvokļu īpašniekiem un zemes īpašnieku, ja zeme nav dzīvokļu īpašnieku kopīpašums.  Kā arī, ja koks ir vesels un nav uzskatāms par bīstamu, tad, lai saņemtu ciršanas atļauju, būs jānomaksā arī dabas resursu zaudējuma nodoklis, ko aprēķina pēc formulas atkarībā no koka sugas un  stumbra diametra.


Pēc iesnieguma saņemšanas PA "Ogres namsaimnieks" Teritoriju uzkopšanas nodaļas darbu rīkotājs, kopā ar Ogres novada pašvaldības vides speciālistu apsekos koku dabā, pēc apsekošanas izsniedzot vai neizsniedzot koku ciršanas atļauju.


Iesniegumus pieņem PA "Ogres namsaimnieks" Klientu servisa centrā, Mālkalnes prospektā 3, 16. kabinetā, vai uz e-pastu: info@ogresnamsaimnieks.lv 


 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/41011

12. martā, 18:34, Aktualitātes
www.ogresnamsaimnieks.lv

Jaunākie komentāri

? • 13. martā, 09:32
A kur lai ņem naudu?
cilveks • 13. martā, 08:39
Ludzu ,lai izdara pie katras majas ,bez jebkadas prasisanas un bez naudas nemsanas no majas uzkrajumiem
dabas resursu zaudējuma nodoklis • 12. martā, 20:07
šo nodokli maksā par ikvienu veselu koku, kas tiek arī mežā nocirsts?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet