Atgriezties pie raksta

Sanatorijas "Ogre" daļējai rekonstrukcijai piešķirts Eiropas fonda finansējums

6. aprīlī noslēgta vienošanās par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansēta projekta "Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Daugavas ceļā" īstenošanu, tā vēsta "Ogres apriņķa ziņas".

Tā ietvaros jaunu saturu un atjaunotas aprises iegūs trīs spilgti kultūras pieminekļi Daugavas krastos – Krustpils pils, Kokneses pilsdrupas un bijusī sanatorija "Ogre".


Bijušajā sanatorijā "Ogre" paredzēts rekonstruēt valsts nozīmes mākslas pieminekli – Anša Cīruļa sienu gleznojumus –, kā arī atjaunot ēkas jumtu. Ēka, kurā vēl līdz 2014. gadam atradās Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Rehabilitācijas nodaļa, pašlaik stāv tukša, tāpēc unikālo gleznojumu atjaunošana būs pirmais solis tās iedzīvināšanai jaunā veidolā – ēkā tiks ierīkots "Zilo kalnu" informācijas cents, bet skolēniem notiks interaktīvas nodarbības.


Vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru parakstīja projekta iesniedzējs – Jēkabpils pilsētas pašvaldība. Tās sadarbības partneri projektā ir Kokneses novada dome un Ogres novada pašvaldība.


Atjaunojot unikālos kultūras pieminekļus un veidojot tajos jaunus pakalpojumus, pašvaldības paredzējušas veicināt reģionālo attīstību, dot jaunas iespējas uzņēmējdarbībai un palielināt tūrisma plūsmu Zemgales reģionā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/41237

2018. gada 10. aprīlī, 15:51, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Ezius • 2018. gada 9. jūnijā, 17:52
Naudu var dabūt arī nezimantojot ERAF: https://bit.ly/2w6z8E4
kuka • 2018. gada 11. aprīlī, 09:26
un kuram pec tam tiks ierīkota viesnīca šajā namā?
Lunis • 2018. gada 10. aprīlī, 23:17
Teicama ziņa , vismaz jumts būs sakārtots/

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet