Atgriezties pie raksta

Suntažos atkal klāt zvaigžņu vērošanas ballīte

Sestdien, 14.aprīlī, no plkst.15 SIA "StarSpace" observatorijā Suntažos tiek rīkots Venērai veltīts 19. "Starparty" pasākums, informē observatorijas pārstāve Anna Gintere.

Latvijas Astronomijas biedrība (LAB) un SIA "StarSpace" kopīgi ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju šogad novērot Venēru, kas ir trešais spožākais dabiskais spīdeklis pēc Saules un Mēness.


19. "Starparty" rīko, lai popularizētu Venēru un sniegtu ieskatu arī mazāk zināmos faktos par Venēru.


Pasākumā Ilgonis Vilks pastāstīs par Venēru kā astronomisku objektu, Ints Ķešāns sniegs ieskatu cilvēces centienos izpētīt Venēras mākoņiem klāto virsmu un tās neparasto vidi ar kosmiskajiem aparātiem, bet Latvijas Fantastikas un fantāzijas biedrības pārstāvis Ilmārs Bite piedāvās iejusties sapņu un fantastikas pasaulē, iepazīstinot ar Venēras tēlu literatūrā un kino. Pasākuma nobeigumā labvēlīgos laika apstākļos ikviens interesents varēs aplūkot Venēru ar "StarSpace" observatorijas teleskopiem.


Jau vairākas nedēļas Venēra ir novērojama vakaros pēc saulrieta debess rietumu pusē. Vakara redzamība Venērai turpināsies līdz pat jūlija vidum, bet, sākot ar mūsu valsts simtgades svinībām novembrī līdz pat šī gada beigām, Venēra būs novērojama no rītiem.


Venēra ir plaši apdziedāta latviešu tautasdziesmās kā Auseklis jeb Rīta zvaigzne. Latvju Dainas liecina, ka mūsu senči ir sapratuši, ka Rīta zvaigzne un Vakarzvaigzne ir viens un tas pats spīdeklis.


Dainas arī min rīta zvaigzni jeb Ausekli, kas mēdz būt arī vakarā, bet lauku ļaudis to tā arī sauc - par vakara Auseklīti.


Latvijas Astronomijas biedrība apvieno astronomijas profesionāļus un interesentus, lai popularizētu astronomiju. LAB biedri piedalās žurnāla "Zvaigžņotā Debess" (www.lu.lv/zvd/) veidošanā, vada debess novērojumus Latvijas Universitātes Astronomiskajā tornī un organizē regulāras informatīvas sanāksmes. Plašāka informācija LAB mājaslapā www.lab.lv.


Starspace.lv ir vienīgais portāls, kas regulāri publicē ziņas par astronomiju latviešu valodā. SIA "StarSpace" nodarbojas arī ar astronomijas popularizēšanu, rīkojot seminārus, lekcijas un debess demonstrējumus, kā arī izplata teleskopus.


Plašāka informācija pieejama vietnē www.starspace.lv.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/41241

2018. gada 10. aprīlī, 18:57, Aktualitātes
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet