Atgriezties pie raksta

G.Sīviņš: "Aicinu visus iesaistīties Latvijas sakopšanā!"

Pavasaris beidzot ir atnācis, daba ir modusies un cilvēki steidz darboties, lai katras mājas, katra pagasta un pilsētas teritorija kļūtu tīra un sakopta, veidojot apkārtējo vidi patīkamu dzīvošanai pašiem, priecētu ciemiņus un, nevar noliegt, novēršot dabai nodarītos pāridarījumus, gan apzināti, gan neapzināti to piesārņojot.

Rosība notiek – to var redzēt visā novada teritorijā – kā pilsētā, tā laukos, un tas priecē. Diemžēl ir arī nepatīkami novērojumi – kā katru pavasari, arī šogad tiek dedzināta kūla. Aicinu cilvēkus tomēr aizdomāties par to, ka pērnās zāles dedzināšana nodara postu dabai, kā arī apdraud īpašumus, un nav pieļaujama.


Līdz ar pavasari klāt ir arī Lielās Talkas laiks – šī tradīcija Latvijā jau ir kļuvusi par neatņemamu sabiedrības dzīves sastāvdaļu, par tādu kā ciklisku rituālu. Ogres novada iedzīvotāji, uzņēmumu un iestāžu kolektīvi ik gadus ir bijuši čakli talkotāji. Esmu pārliecināts, ka arī šopavasar čaklums neies mazumā. Aicinu visus iesaistīties Lielās Talkas darbos, palīdzot sakopt un sapost Latviju tās simtgadu jubilejā.


Sakopšana nebūt nenozīmē tikai atkritumu savākšanu piegružotajās teritorijās. Tā ir arī koku stādīšana, teritoriju apzaļumošana, vidi degradējošo būvju un citu objektu nojaukšana, kā arī daudzi citi darbi, ko varam katrs un visi kopā paveikt.


Protams, ideāli būtu, ja ik pavasari nevajadzētu no mežiem, krūmājiem, grāvjiem, ceļmalām, upju krastiem un pat no upēm un citām ūdenstilpēm vākt atkritumus. Ideāli būtu, ja neviena teritorija netiktu piecūkota ar atkritumiem. Diemžēl pagaidām vēl tā nav, tāpēc Lielajā Talkā atkritumu maisi parasti piepildās ātri un daudz un mazāk laika atliek citiem darbiem. Tomēr ļoti ceru, ka tā nebūs vienmēr.


Gribu arī atgādināt, ka pašvaldības policija pastiprināti kontrolēs, vai nekustamo īpašumu īpašnieki vai valdītāji ir noslēguši līgumus par atkritumu izvešanu, pastarpināti tiks uzraudzīts, lai atkritumi netiktu izgāzti tam neparedzētās vietās. Esam apsvēruši iespēju iegādāties mobilās video novērošanas kameras, lai policija operatīvi varētu rīkoties un novērst neapzinīgu cilvēku pārkāpumus, un, esmu pārliecināts, mūsdienu tehnoloģiju izmantošana veicinās apkārtējās vides sakoptību.


Es visus aicinu piedalīties Lielajā Talkā un vēlu veiksmīgu talkošanu. Aicinu par vides sakoptību rūpēties pastāvīgi, lai turpmākajos gados talkas laikā savākto atktritumu daudzums būtu minimāls.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/41269

2018. gada 13. aprīlī, 17:26, Aktualitātes
Gints Sīviņš, Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks

Jaunākie komentāri

Apse • 2018. gada 19. aprīlī, 19:50
Kad Ogresgala iedzīvotāji var cerēt uz veloceliņu? Tur ļoti bīstami braukt ar velosipēdu.
jā, jā • 2018. gada 17. aprīlī, 12:13
Tieši tādas pašas, kā ap kakājamo...
nu nu • 2018. gada 17. aprīlī, 09:55
nevajag bubināt. no bubināšanas veidojas krokas ap runājamo atveri.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet