Atgriezties pie raksta

OVeselība aicina pievērsties veselīgam dzīvesveidam Foto

OVeselība šonedēļ aicināja interesentus uz veselības veicināšanas pasākumiem - dažādām aktivitātēm, lekcijām, veselības pārbaudēm un treniņiem.

Viens no pēdējiem Pasaules veselības dienai veltītajiem pasākumiem - seminārs "Veselīgs dzīvesveids jeb kā un kāpēc pieņemt saprātīgus lēmumus par savu veselību" -  12.aprīlī notika Ogres Vēstures un mākslas muzejā. Lekcijas vadīja Vidzemes augstskolas lektore, psiholoģe Vineta Silkāne un rezidents internajā medicīnā Rīgas Stradiņu klīniskās universitātes slimnīcā Pauls Rubīns.


V.Silkāne savas interesantās uzstāšanās noslēgumā sniedza dažus noderīgus ieteikumus tiem, kuri vēlas rūpēties par savu veselību un pievērsties veselīgam dzīvesveidam.


"Pēc iespējas novākt no sava ceļa visus iespējamos šķēršļus, respektīvi, pēc iespējas mazināt visas grūtības. Tas būtu ieteikums arī rīcību politikas veidotājiem – ja mēs vēlamies veicināt cilvēku veselību, pēc iespējas jāmazina šķēršļi un grūtības, lai viņi varētu rūpēties par savu veselību. Tātad pirmais ieteikums – pēc iespējas atvieglojiet savu dzīvi!" aicina psiholoģe. "Otrs ieteikums – nedariet visu uzreiz, bet soli pa solim. Es nevienam neieteiktu krasi mainīt savu dzīvesveidu, ja pēkšņi vēlaties sākt rūpēties par savu veselību. Kaut vai ar pirmdienu krasi mainīt ēdienkarti un ar maksimālu slodzi uzsākt fiziskās aktivitātes. Sāciet ar kaut ko nelielu! Piemēram, lēmums - ar šokolādi našķoties reizi nedēļā, svētdienās, vai vienu dienu nedēļā ēst tikai salātus. Tā var būt jebkāda apņemšanās, bet tam jābūt vienam nelielam solim, ko veikt. Ja cilvēks vēlas būt fiziski aktīvs, nepareizi uzreiz doties uz sporta klubu un trenēties ar pilnu jaudu. Var sākt ar pastaigu vai desmit minūšu ilgu vingrošanu. Tas ir labāk, nekā nedarīt neko".


Ne mazāk vērtīga bija P.Rubīna lekcija "Mūsdienu dzīvesveids un locītavu sāpes. Kā saglabāt veselīgu kaulu un locītavu sistēmu. Locītavu sāpes - tikai diskomforts vai kaut kas vairāk? Kā izdarīt pareizo izvēli, ja sāk sāpēt locītavas." 


"Mūsdienu dzīvesveids aicina cilvēku apsēsties, nevis kustēties un virzīties uz priekšu. Visas tehnoloģijas tiek piedāvātas, lai atvieglotu mūsu dzīvi, bet tajā pašā laikā, lai atņemtu mums aktīvu dzīvi. Fiziskais ķermenis mums  ir dots nevis tikai tāpēc, lai mēs labi izskatītos, bet lai mēs to izmantotu un kustētos," norādīja P.Rubīns.


Pasaules Veselības dienai veltīto pasākumu ciklā "OVeselības" komanda interesentiem piedāvāja nūjošanu, vingrošanu, velobraukšanu. 


Veselības dienai veltīto pasākumu ietvaros bija iespēja veikt arī dažādas veselības pārbaudes - noteikt asinsspiedienu, holesterīna un cukura līmeni, veikt dažādus eksprestestus, pārbaudīt sejas ādu, matu un galvas ādu, kā arī vērsties pēc padoma pie psihologa. 


Veselības dienu pasākumi noslēgsies 16.aprīlī ar Asinsdonoru dienu Ogrē, Brīvības ielā 44, 2.stāvā. Asins donorus gaidīs no plkst.10 līdz 14.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/41271

2018. gada 14. aprīlī, 08:46, Aktualitātes
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet