Atgriezties pie raksta

Laikraksta "Ogres Vēstis Visiem" 17.aprīļa numurā:

* Ogrēnietis Andris Bērziņš saņems Triju Zvaigžņu ordeni;
* Sumina Ikšķiles novada sporta laureātus;

* Ikšķilē Mākslas dienas atklāj ar novada mākslinieku darbu izstādi
Svētdien, 15.aprīlī, Ikšķiles tautas namā Mākslas dienu ietvaros tika atklāta novada mākslinieku darbu izstāde, kurā apskatāmi astoņu jau aizsaulē aizgājušo vecmeistaru (Kārļa Miezīša, Valijas Liepiņas, Antona Megņa, Alfrēda Eduarda Lesiņa, Kārļa Pētersona, Valda Dišlera, Dagmāras Dišleres, Oļģerta Ābelītes un Jura Baikas), kā arī 25 mūsdienu mākslinieku darbi – gleznas, keramika un tekstils. Pasākuma organizatori atzīst, ka šāda mēroga izstāde Ikšķilē pēdējo reizi notikusi pirms 50 gadiem.


Vairāk lasiet Dzintras Dzenes rakstā!


* Mainās HIV pacientu "portrets" un arī ārstēšana
HIV jau sen vairs nav narkomānu un netradicionāli seksuāli orientēto slimība. Ir gadījumi, kad persona, kurai diagnosticēts HIV, pat nespēj iedomāties, kā notikusi inficēšanās. Nozares speciālisti brīdina – HIV pacientu "portrets" ir mainījies, tie vairs nepārstāv ierobežotas sabiedrības grupas, bet var būt jebkurš.


Vairāk – Dzintras Dzenes rakstā.


* Kā Latvijas Pasts strādās 21.aprīlī un valsts svētkos?
Lai iedzīvotājiem būtu iespēja izbaudīt vairākas atpūtas dienas pēc kārtas, aprīlī tiek pārcelta viena darbdiena – pirmdiena, 30.aprīlis, uz sestdienu, 21.aprīli.


* Kā Stasijai tikt pie vārdadienas?
'Mans vārds ir Stasija – tā rakstīts gan baznīcas grāmatā, gan manā dzimšanas apliecībā. Vārda diena ir Anastasijai 21.aprīlī un Staņislavai 8.maijā. Sirds sāp, jo man nav savas vārda dienas. Lūdzu, dariet kaut ko lietas labā, lai nomirt varu ar apziņu, ka arī man šajā pasaulē bijusi vārda diena!" tā "OVV" lasītāja.


Šajā rakstā – arī pēdējo gadu neparastāko, dīvaināko, smieklīgāko personvārdu izlase, kurus savām atvasītēm devuši vecāki avangardisma, oriģinalitātes, iedomības, aprobežotības u.tml. ietekmē. 


* Ķeguma novadā zivju nārstošanai Daugavā no egļu zariem izgatavo mākslīgās nārsta ligzdas
Iestājoties siltākam laikam un palielinoties zivju aktivitātei, ligzdas ieliks Daugavā, pie Kaibalas un Ikšķiles, lai uz tām varētu nārstot brekši un raudas. Projekta īstenošanas gaitā novērots, ka no egļu zariem izveidotajās ligzdās nārsto arī citu sugu zivis, piemēram, asari un līņi.


* Ogres dzelzceļa pārbrauktuve – kāda tā bija senāk?
Par to – Ogres Vēstures un mākslas muzeja vēstures speciālistes Santas Šusteres rakstā, OVMM arhīva un Vitauta Mihalovska fotogrāfijās. 


Laikrakstu "Ogres Vēstis Visiem" pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot "OVV" kopā ar "Laimīgo Programmu" – izdevīgāk!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/41287

2018. gada 17. aprīlī, 00:59, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

? • 2018. gada 17. aprīlī, 18:14
Kur ir tā zaļganbrūnā iela? Tiešām Birzgalē?
lasītāja • 2018. gada 17. aprīlī, 12:36
Paldies par atgādinājumu! Tiešām tāda reiz bija Ogres dzelzceļa pārbrauktuve...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet