Atgriezties pie raksta

Daugavā pie Kaibalas un Ikšķiles mākslīgajās ligzdās nārsto zivis Foto

Šobrīd Daugavā ir sācies nārsts, un 400 izvietotajās zivju nārsta mākslīgajās ligzdās novērota brekšu nārstošana. Ligzdas, kuras izgatavotas no egļu zariem, ir ieliktas Daugavā pie Kaibalas un Ikšķiles.

Biedrības "Mēs zivīm" pārstāvji ligzdas Daugavā izvietoja maija pirmajā nedēļā. Ņemot vērā siltos laika apstākļus un ūdens temperatūras paaugstināšanos, zivis tajās ir iznārstojušas. Šobrīd ligzdās var vērot brekšu nārstu. Vēlāk tajās nārstos raudas. Projekta īstenošanas gaitā novērots, ka no egļu zariem izveidotajās ligzdās nārsto arī citu sugu zivis, piemēram, asari un līņi. 


Aprīlī AS "Latvenergo" un biedrība "Mēs zivīm" astoto gadu organizēja pasākumu – zivju nārsta mākslīgo ligzdu izgatavošanu mežā. Tajā piedalījās un ligzdas izgatavoja uzņēmuma darbinieki un klienti.


Māris Kuņickis, AS "Latvenergo" ražošanas direktors: "Ir gandarījums, ka pirms astoņiem gadiem sāktais vides projekts sadarbībā ar biedrību "Mēs zivīm" ir kļuvis ilgtspējīgs un pierādījis, ka ar vienkāršām metodēm varam sekmēt zivju dabisko nārstu, palielināt tā efektivitāti."


Ivars Dubra, biedrības "Mēs zivīm" vadītājs: "Aprīlī mežā sagatavotajās un šobrīd Daugavā ieliktajās ligzdās ir novērots zivju nārsts. Uz visām ligzdām ir iznārstojuši brekši. Aptuveni nedēļu ikri ligzdās attīstīsies, un pēc tam vēl kādu brīdi zivju mazuļiem mākslīgā nārsta ligzda kalpos par mājvietu."


Sadarbība ar biedrību, veicinot zivju dabisko nārstu, ir AS "Latvenergo" papildus atbalstīta iniciatīva zivju resursu atjaunošanas programmas ietvaros. Mākslīgo nārsta ligzdu izvietošana ūdenskrātuvē ir nozīmīgs pasākums, kas veicina zivju resursu  aizsardzību un pavairošanu Daugavā. Zivju mākslīgo nārsta ligzdu veidošana un ievietošana ir vienkārša un efektīva metode, kas ūdenskrātuvē ar svārstīgu ūdenslīmeni palielina zivju nārsta efektivitāti. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/41472

2018. gada 10. maijā, 11:57, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Howard • 2018. gada 16. maijā, 10:26
Vai jums ir nepieciešams biznesa vai personīgais aizdevums? jā; Sazinieties ar mums tagad pa e-pastu: jerryloans2@gmail.com

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet