Atgriezties pie raksta

Informēs par izglītības iegūšanu invalīdiem

22.maijā  plkst.14 Ogrē, Brīvības ielā 44, Sociālās integrācijas valsts aģentūra (SIVA) aicina uz informatīvu pasākumu sociālos darbiniekus, klientus un citus interesentus.

Informatīvajā pasākumā varēs uzzināt par izglītības iespējas iegūšanu invalīdiem SIVA Koledžā un Jūrmalas profesionālajā vidusskolā. Izglītības iestādes atrodas skaistā, klusā vietā Jūrmalā, vide un telpas ir pielāgotas cilvēkiem ar kustību traucējumiem.


Jūrmalas profesionālajā vidusskolā ir iespēja iegūt profesionālo izglītību un kvalifikāciju, savukārt Koledžā – pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību. 


Cilvēkiem ar invaliditāti vai prognozējamo invaliditāti, mācības tiek finansētas no valsts budžeta, un tā saņemšanas laikā tiek nodrošināta bezmaksas dzīvošana dienesta viesnīcā pēc nepieciešamības Jūrmalā un 3x ēdināšana.


Līdztekus iespējai iegūt izglītību, valsts nodrošina arī bezmaksas veselību uzlabojošas vai nostiprinošas procedūras, dzīvošanu dienesta viesnīcā, ēdināšanu trīs reizes dienā, kā arī transportlīdzekļa vadītāju apmācības. 


Mācību laikā tiek nodrošināta iespēja izmantot mūsdienīgu mācību bibliotēku, kā arī tiek piedāvātas daudzpusīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas – vokālais ansamblis, sporta nodarbības, baseins, trenažieru zāle, tematiskie vakari u.c. 


Mācību iespējas ir elastīgas un piemērotas dažādiem iepriekšējās izglītības līmeņiem. Pieejamas dažādas mācību formas – klātiene un neklātiene. 


Pirms mācību uzsākšanas cilvēkiem ar invaliditāti vai prognozējamo invaliditāti tiek sniegts profesionālās piemērotības noteikšanas pakalpojums, kas ilgst līdz desmit dienām. Tā laikā SIVA speciālisti izvērtē cilvēka vēlmes, veselības stāvokli, zināšanas un iemaņas, palīdzot izvēlēties piemērotāko profesiju un mācību formu. 


SIVA arī realizē ESF projektu "Personu ar invaliditāti vai garīga rakstura traucējumiem integrācija nodarbinātībā vai sabiedrībā".


Būs pieejama informācija par izglītības iespējām 5 jaunās projekta tālākizglītības programmās – florists, lietvedis, dārzkopis, noliktavas darbinieks, galdnieka palīgs, projektā izstrādātās 35 prasmju programmās personām ar smagu invaliditāti un/ vai garīga rakstura traucējumiem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/41524

2018. gada 17. maijā, 09:35, Aktualitātes
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet