Atgriezties pie raksta

Uzstāda iecienītās laipas pār Ogres upi  Foto

Šonedēļ sākusies laipu uzstādīšana pār Ogres upi. Plānots, ka konstrukcijas līdz galam tiks savienotas trešdien, un laipas atkal varēs izmantot gājēji.

Laipas posmi tiek ielaisti ūdenī, tālāk tos pa upi nogādās līdz attiecīgajai vietai, norāda Ogres novada pašvaldības aģentūra "Ogres namsaimnieks.


Laipas pār Ogres upi tika atklātas 2017.gada 4.maijā. Realizējot Latvijas Vides aizsardzības fonda līdzfinansēto projektu "Laipas – Ogres upes un tās krastos augošo aizsargājamo biotopu un peldu kūrorta cildināšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi", Ogres novada pašvaldība kopā ar sadarbības partneriem atdzīvināja Ogrē pagājušā gadsimta 20.–30. gada peldu kūrorta gaisotni. Savulaik aptuveni šajā vietā jau bijusi laipa pār upi.


Pagājušajā gadā laipas demontēja vēl pirms sezonas beigām, jo, strauji ceļoties ūdens līmenim Ogres upē,  septembra vidū laipas tika pārrautas. Tām bija nepieciešams remonts, un līdz ar to laipu uzstādīšana aizkavējās.


Laipu kopējais garums ir apmēram 100 metri. Uz laipas viena posma – tas ir seši metri – vienlaicīgi atrasties drīkst pieci cilvēki. Par to tilta abās pusēs ir uzstādītas brīdinājuma zīmes. Ja uz tilta būs vairāk cilvēku, var izmainīties tilta stabilitāte.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/41602

2018. gada 29. maijā, 10:18, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

nesavtīgi • 2018. gada 31. maijā, 17:48
nozīmē, ka ne tikai pats strādā, bet arī citiem dod pastrādāt, visiem vietas pietiks pie siles, bet tikai vai tur štoveti kāposti, vai zirgiem un aitām auzas
nu paga • 2018. gada 31. maijā, 16:16
tai laipai gals ari bus????
sorry • 2018. gada 31. maijā, 13:38
to dara visi, vai gandrīz visi, jo to nosaka likums. Tu pat neesi uztvēris lietas būtību un nesaproti ko nozīmē vārds nesavtīgi.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet