Atgriezties pie raksta

Plāno mācības katastrofas situācijā Ogres dzelzceļa stacijas teritorijā

Ogrēnieši ir pieraduši, ka ik pa laikam nākas piedzīvot lielākus vai mazākus plūdus. Pēdējos gados pašvaldība ir daudz darījusi, lai plūdu risku mazinātu.

Taču ūdeņi nav vienīgais, kas Ogrē var radīt riska situācijas, turklāt plūdi lielākoties ir prognozējami un to novēršanai vai riska mazināšanai var sagatavoties laikus, veicot preventīvos pasākumus.


Kā zināms, Ogrē ir samērā plašs sliežu ceļu tīkls, pilsētai cauri kursē gan pasažieru, gan kravas vilcieni, uz sliežu ceļiem īsāku vai ilgāku laiku atrodas vagoni ar kravu, cisternas ar degvielu u.c. Līdz ar to dzelzceļš Ogrē ir uzskatāms par paaugstināta riska teritoriju. Labi ir tikmēr, kamēr nenotiek nekādas avārijas un katastrofas, taču riski pastāv vienmēr, un ir jāzina, kā rīkoties, ja, piemēram, no cisternām vidē noplūst degviela, rodas eksplozijas vai kādas citas avārijas situācijas.


Lai zinātu, kā praktiski šādās situācijās rīkoties, ir jāmācās, tāpēc VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) šā gada jūnijā ieplānojis mācības, kurās LDz kopā ar novada pašvaldības Civilās aizsardzības komisiju un operatīvajiem dienestiem uz sliežu ceļiem Ogres dzelzceļa stacijas teritorijā nostiprinās zināšanas un praktiskās iemaņas avārijas seku likvidēšanā.


Lai apspriestu mācību norisi, trešdien Ogres novada pašvaldībā notika Civilās aizsardzības komisijas sēde, kurā piedalījās VAS "Latvijas dzelzceļš", Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts un pašvaldības policijas, Zemessardzes un pašvaldības aģentūras "Ogres namsaimnieks" pārstāvji.


Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, kurš ir arī Civilās aizsardzības komisijas priekšsēdētājs, uzsvēra, ka noteicošais faktors ir visu dienestu sadarbība.


"Gan mācībās, gan reālajā katastrofas situācijā nedrīkst valdīt "viensētas" princips. Cilvēki droši varēs justies tikai tad, ja visi dienesti darbosies kā vienots mehānisms. Pašvaldībai līdz šim vienmēr ir bijusi lieliska sadarbība ar operatīvajiem dienestiem, esam pratuši un spējuši kopīgi rīkoties plūdu situācijā. Esmu pārliecināts, ka arī turpmāk jebkurā situācijā rīkosimies saskaņoti," uzsvēra E. Helmanis.


LDz pārstāvji iepazīstināja CA komisiju ar ieplānoto mācību saturu un katra dienesta pienākumiem mācību norises nodrošināšanai un mācību procesa laikā. Mācības katastrofas situācijā Ogres dzelzceļa stacijas teritorijā plānots realizēt jūnija pirmajā pusē. Iedzīvotāji tiks laikus informēti par mācību norises laiku. Kā informē LDz pārstāvji, CA mācību dienā vilcienu kustība netiks ierobežota un kustības grafikā izmaiņu nebūs.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/41624

2018. gada 31. maijā, 16:05, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

anna • 2018. gada 4. jūnijā, 11:51
man arī liekas nevajadzīga tā bruņošanās ar vecu- citās valstīs gan jau sen norakstītu tehniku, kuru mūsu bāliņi iepērk par lielu naudu..... paši tracina un kaitina kaimiņvalsti un paši pēc x stundas pirmie aizmuks....
xxx • 2018. gada 4. jūnijā, 11:39
Vai jūtat kara darbības smaku? Lielā bruņošanās un apmācības... Ādaži pilni...
Principi? • 2018. gada 1. jūnijā, 19:51
Vispirms mācību vietai jābūt gājēju pārejai Mālkalnes prospektā pār dzelzceļa sliedēm. Ja reiz neviena gudra iestāde nevar uzstādīt ne gaismas, ne skaņas brīdinošos signālus, nelaime gandrīz garantēta. Skolas brīvlaikā, kad to šķērso daudz vairāk izklaidīgu pusaudžu. "Aizsargbarjeras" pirms sliedēm ir ļoti tālu no Rīga-Daugavpils/Aizkraukle/Lielvārde un pretējā virzienā dzelzs ceļiem! Automašīnām nezin kāpēc visādi brīdinājuma signāli pār dzelzceļu pastāv, cilvēkiem - kā Indijā!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet