Atgriezties pie raksta

Ogres pilsētas svētkus ieskandinās Ogres 90-gade Foto

Ogres novada Kultūras centra (ONKC) direktore Antra Purviņa ceturtdien mediju pārstāvjus iepazīstināja ar Ogres pilsētas svētku programmu 24. un 25. augustā, kuri risināsies Ogres 90-gades noskaņās.

Ogres pilsētu svētku noskaņās ievadīs jau 23.augusta vakars, kad notiks īpaši Ogres 90-gadei veltīts koncerts, kurā uzmanības centrā būs ogrēnieši, kuri šogad nominēti "Lielajai Mūzikas balvai 2017": Atvars Lakstīgala, Valdis Butāns un Matīss Čudars. Pirmie divi Lielo mūzikas balvu arī saņēma – A.Lakstīgala kategorijā "Gada koncerts" par diriģenta darbu 25.Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla atklāšanas koncertā, V.Butāns – kategorijā "Par izcilu sniegumu gada garumā" kā orķestra "Rīga" galvenais diriģents. Ģitārists M.Čudars bija trīs labāko vidū kategorijā "Gada mūziķis".


Plānots, ka Skota Makalistera koncertsimfonija "Merkūrijs uz Mēness" orķestra "Rīga" sniegumā (mākslinieciskais vadītājs un diriģents V.Butāns, solisti – Jānis Šipkēvics, M.Čudars) 23.augusta pievakarē atceļos uz ONKC skatuvi. 


23.augusta moto ir "Zvaigžņu lietus Ogrē", ko vēl zvaigžņaināku padarīs Suntažu observatorijas piedāvātās iespējas Vasaras dārzā vērot zvaigžņu lietu. Ogrēnieši un pilsētas viesi varēs ieraudzīt arī, kā ierasto apkārtni maina videoprojekcijas. 


Pilsētas svētki aptvers teritoriju no ONKC apkārtnes pļavas, pilsētas centra, tālāk pa Bērzu aleju, Krasta promenādi līdz Krasta laukumam.


"Darbosies trīs paralēlas skatuves: Kultūras centra laukuma lielā skatuve, skvēra skatuve un arī peldošā skatuve uz ūdens. Norises būs gan pamīšus, gan paralēli. Katrā ziņā tas ir tāds liels izaicinājums apdzīvot visu pilsētu un apdzīvot šīs trīs skatuves, jo katrai no tām tomēr būs sava loma," par svētku norisi stāsta A.Purviņa. 


24.augusta vakarā atklās ēku Brīvības ielā 18, Ogrē, kur reiz atradās kafejnīca "Pie Zelta liepas". Visas ēkas renovācijas darbi uz šo laiku vēl nebūs pabeigti, bet Ogres Tūrisma informācijas centrs varēs uzņemt savus pirmos apmeklētājus savā jaunajā mājvietā. 


Ogres Tautas teātra režisors Jānis Kaijaks apņēmies izveidot uzvedumu "Zelta Liepas stāsts" ar tā laika dziedātājiem. Šis būs pasākums ar kuru Ogres centra skvērā atklās brīvdabas skatuvi. 


24.augusta vakarā būs ko redzēt arī uz peldošās skatuves Ogres upē. Te koncertēs grupas, kas rada nepiespiesta upes tecējuma sajūtu. Būs arī uguņošana. 


Kultūras centra laukuma skatuvi pieskandinās divas grupas – "Dagamba" un "Triānas Parks". 


Restorānu zona ieinteresēs izsalkušos un izslāpušos. Restorānu zona ir Ivetas Zāģeres – "M.Pūres beķereja" – pārziņā. 


25.augusts, sestdiena, ir notikumiem visbagātākā: Bērnu zona, gadatirgus, koncerti. Īpaša uzmanība tiks pievērsta visiem deviņiem Ogres novada pagastiem. Katrs pagasts stāstīs un rādīs, ar ko lepojas.


Gadatirgus varētu būt varen plašs – Ogres centrā pa Brīvības ielu, tad pa Bērzu aleju līdz pat Gājēju tiltam pār Ogres upi. 


Labas atsauksmes no dalībniekiem un skatītājiem izpelnījusies Laivu parāde. Ja vien ūdens upē būs pietiekami, laivu brauciens notiks arī šogad! 


Ja vēlaties sportiskās aktivitātes, tad jādodas uz Krasta laukumu vai Ogres 1.vidusskolas stadionu. 


Vasaras dārzā pie ONKC sestdien būs arī Uzņēmēju diena, bet dienas noslēgumā Ogres estrādē izskanēs koncerts "Leģendārā nakts Ogrē", kurā īpašas atlaides saņems ogrēniešu kartes īpašnieki. Šis ir vienīgais maksas pasākums Ogres pilsētas svētku programmā! "Leģendārajā naktī Ogrē" koncertēs populāras latviešu mūziķu grupas.


Iedzīvotāji aicināti laikus saplānot augusta ceturto nedēļu, lai izbaudītu Ogres pilsētas svētkus un Ogres  90- gadi visā pilnībā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/41628

2018. gada 31. maijā, 22:08, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

viedoklis nepareizais • 2018. gada 6. jūnijā, 10:40
A kas ir ogrēnieša karte?
ogres nams • 2018. gada 3. jūnijā, 23:08
Es uz knoci Estrada aiziesu labāk:)
kaimiņš • 2018. gada 2. jūnijā, 20:25
Ogrēnieši tik dzer un kaujas. Nekas jauns

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet