Atgriezties pie raksta

Ogrē uzstādīts jauns vides objekts Foto

Skvēriņu, kas izveidots, pārbūvējot Mālkalnes prospektu, kopš 4. jūnija papildina jauns vides objekts ar Ogres novada logotipu.

Saistībā ar nozīmīgajiem Ogres un Latvijas svētkiem pagājušajā gadā pašvaldība izsludināja jauna vides objekta metu konkursu. Izvērtējot iesniegtos darbus, par labāko tika atzīts mākslinieka Aigara Zemīša darbs. Objekta izstrādes gaitā tā ideja pieskaņota jaunajai novada identitātes zīmei. 


Kā zināms, pagājušā gada nogalē Ogres novada pašvaldības Kultūras konsultatīvā komisija aktīvi atsāka darbu pie Ogres novada logotipa izstrādes, līdz šī gada pavasarī novada jaunā identitātes zīme tika akceptēta. Šogad Ogres pilsēta atzīmē 90 gadu jubileju un, pievienojot logotipam skaitli "90", tas tiek popularizēts jubilejas pasākumu vizuālajā noformējumā un suvenīru izgatavošanā.


Jaunā vides objekta pamatu veido akmens, simbolizējot Ogres pilsētas atrašanos uz osu pauguriem, un tajā, it kā no debesīm krizdama, ietriecas no nerūsējoša tērauda veidota Ogres novada logotipa zīme ar uzrakstu OGRE.  


2014. gadā skvērā Mālkalnes prospektā tika uzstādīta Latvijas Mākslas akadēmijas studentes Rūtas Irbes Tropas akmens skulptūra "Pilsētas akmens", kurā attēlotas daudzdzīvokļu ēkas. Skulptūru pēc skvēra pārbūves nolemts novietot citur – pie ēkas Mālkalnes prospektā 3, skvērā atvēlot vietu šim jaunajam vides objektam.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/41660

2018. gada 5. jūnijā, 12:44, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Īpatnēji zils • 2018. gada 7. jūnijā, 12:24
Kāpēc šis logo tādās "īpaši savdabīgās" krāsās. Ne ar ko neasociējas Ogre! (ar tādu krāsu) Tāds zilums-nezilums burtos, patiešām, vārdos grūti aprakstāms. Vai tas ir gudri - ieviest jaunu krāsu ogrēniešu un latviešu krāsu paletē?
skaisti • 2018. gada 6. jūnijā, 17:56
Diemžēl Ogrē stulbums un bezgaumība turpina savu uzvaras gājienu! Šitais mēsls, ko kāda izcilu "inteliģentu" komisija ir nodēvējusi par pilsētas logo un par ko kāds dižs "mākslinieks" ir saņēmis naudu un daži "inteliģenti" otkatus īpaši labi izskatās gar šoseju uz tām saplēstajām lupatām, pie tam vēl padomju armijas kazarmu krāsās. Tiešām kauns pilsētas viesiem rādīt...bet tautai patīk!
Mēs arī tā gribam • 2018. gada 6. jūnijā, 11:10
Ne pārāk sen Jūrmalai burtiski uzspieda tagadējo logo vecā logo vietā. Jau gatavu, izstrādātu par lielu maksu. Vairums jūrmalnieku pretojās, taču visu "mākslu" pamatoja. Un tagad jūrmalniekiem ticis nīstais logo - tas tiešām atgādina hokeja nūju!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet