Atgriezties pie raksta

Nākamnedēļ Ogrē mācīsies, kā novērst katastrofu uz dzelzceļa

11.jūnija priekšpusdienā Ogres dzelzceļa stacijas teritorijā plānotas mācības par atbildīgo dienestu rīcību katastrofas situācijā, informē Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks un Civilās aizsardzības (CA) komisijas koordinators Uģis Ulmanis.

Kā zināms, Ogrē ir samērā plašs sliežu ceļu tīkls, pilsētai cauri kursē gan pasažieru, gan kravas vilcieni, uz sliežu ceļiem īsāku vai ilgāku laiku atrodas vagoni ar kravu, cisternas ar degvielu u.c. Līdz ar to dzelzceļš Ogrē ir uzskatāms par paaugstināta riska teritoriju. 


Labi ir tikmēr, kamēr nenotiek nekādas avārijas un katastrofas, taču riski pastāv vienmēr, un ir jāzina, kā rīkoties, ja, piemēram, no cisternām vidē noplūst degviela, rodas eksplozijas vai kādas citas avārijas situācijas.


Lai zinātu, kā praktiski šādās situācijās rīkoties, ir jāmācās, tāpēc VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) ieplānojis mācības, kurās LDz kopā ar novada pašvaldības Civilās aizsardzības komisiju un operatīvajiem dienestiem uz sliežu ceļiem Ogres dzelzceļa stacijas teritorijā nostiprinās zināšanas un praktiskās iemaņas avārijas seku likvidēšanā.


Lai apspriestu mācību norisi, 30.maijā Ogres novada pašvaldībā notika Civilās aizsardzības komisijas sēde, kurā piedalījās VAS "Latvijas dzelzceļš", Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts un pašvaldības policijas, Zemessardzes un pašvaldības aģentūras "Ogres namsaimnieks" pārstāvji.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/41664

2018. gada 6. jūnijā, 08:34, Aktualitātes
Ogrenet un www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Cilvēks - auto - salīdzinām • 2018. gada 6. jūnijā, 11:24
Kā var tā būt - Mālkalnes prospektā pāreja (pār dzelzceļa sliedēm) nav aprīkota ne ar skaņas, ne gaismas signāliem? Tagad, vasaras brīvlaikā, to izmanto vēl vairāk cilvēku, t.skaitā bērni, pusaudži, vecāka gadagājuma ogrēnieši. Cik nelaimēm jeb īstām traģēdijām vēl jānotiek, lai kāds uzklausītu? Nez kāpēc automašīnu brīdinošie signāli pārbrauktuvēs, tuvojoties dzelzceļa transporta līdzeklim, tiek dubultā aprīkoti!!!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet