Atgriezties pie raksta

Ogrē notiek mācības katastrofas seku likvidēšanā uz dzelzceļa Foto

Pirmdien Ogres dzelzceļa stacijas teritorijā, kā arī pie Ogres upes un Daugavas norisinājās civilās aizsardzības mācības, kurās tika izspēlēta katastrofa uz dzelzceļa un tās seku likvidēšana.

Mācībās Ogres novada civilās aizsardzības (CA) komisija un operatīvie dienesti nostiprināja teorētiskās zināšanas un praktiskas iemaņas katastrofas situācijā uz dzelzceļa.


Mācības vadīja VAS "Latvijas dzelzceļš" Ārkārtējo situāciju un atjaunošanas nodaļas vadītājs Aivars Straume.


"Civilās aizsardzības mācības notiek četras reizes gadā. Tradicionāli tās tiek rīkotas lielajās - Rīgas, Rēzeknes, Daugavpils, Jelgavas, Liepājas, Krustpils -  dzelzceļa stacijās, kas ir paaugstinātas bīstamības objekti. Tuvākā lielākā dzelzceļa stacija ir Rīgā, bet, ņemot vērā, ka dzelzceļš ir bīstams objekts jebkurā vietā, kur var notikt negadījums, šoreiz izvēlējāmies Ogri. Šeit ir arī atsaucīga Civilās aizsardzības komisija, kas piedalīsies mācībās, lai redzētu, kā tas notiek realitātē. Tā kā VAS "Latvijas dzelzceļš" ir atbildīgs par avārijas seku likvidēšanu uz dzelzceļa, mēs iesaistām visas struktūras, kurām būtu jāpiedalās šo seku likvidēšanā. Šajās mācībās piedalās operatīvie dienesti no Ogres, Rīgas un Jelgavas, kas arī realitātē varētu būt iesaistīti šajā procesā," norāda A.Straume.


Kad uz dzelzceļa notiek avārija, tiek apturēta satiksme, stāv pasažieru un kravas vilcieni. Dienestiem ir iespējami ātri jālikvidē katastrofas sekas un jāatjauno kustība uz dzelzceļa. Tāpēc šajās mācības svarīga ne tikai praktisko uzdevumu izpilde, bet arī saskaņota sadarbība starp operatīvajiem dienestiem, lai katram būtu skaidri veicamie pienākumi šādās situācijās, uzsver A.Straume.


Mācībās iesaistītājiem dienestiem tika dots konkrēts uzdevums, kura risinājumam CA mācību ietvaros vajadzēja izstrādāt operatīvas rīcības plānu avārijas seku likvidēšanai, – uz dzelzceļa pārbrauktuves Dārza ielā notikusi vieglās automašīnas un vilciena sadursme, kuras rezultātā cietuši  cilvēki, kas sadursmes brīdī atradās automašīnā. Savukārt cisternai radušās plaisas, pa kurām vairākās vietās izplūst un deg šķidrums ar asu smaku, turklāt bīstamais cisternas sastāvs iztek Ogre upē.  Tā kā daļa bīstamās vielas no bojātās cisternas izplūda Ogres upē pie dzelzceļa tilta, mācību norises laikā tika imitēta šīs vielas savākšana un tālākās virzības apturēšana (bīstamās vielas vietā tika izmantots popkorns, kas dabai kaitējumu nenodarīja). Ogres upē tika izliktas bonas, lai ierobežotu izplūdušās vielas ieplūšanu Daugavā.


Mācībās piedalījās aptuveni 50 cilvēku. Uzdevuma izpildē tika iesaistīti mediķi, VUGD, Valsts un pašvaldības policijas, zemessardze, Ogres novada Sociālais dienests, LDz struktūras, Valsts vides dienests.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/41698

2018. gada 11. jūnijā, 19:03, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

... • 2018. gada 12. jūnijā, 17:49
Nu tiešām jāpiekrīt "apsis" un "kauns un negods" - vesela čupa cilvēku stāv, lūr uz dzelzceļa cisternu, kas atviklktta no Jelgavas vai Krustpils un vienu apgāzušos mašīnu, kur pat cietuša cilvēka mulāža nav! Ievērtējiet papīru kaudzi ar "mācības Ogre", tas, šķiet ģenerāļa Straumes mācību plāns, veiksmi darbā!
stulbums • 2018. gada 12. jūnijā, 13:48
tad tāpēc tās sirēnas visu dienu kaucināja......
Ogre • 2018. gada 12. jūnijā, 13:44
Te jau sen ir katastrofa ! Kā tik nav uz citu vietu jaiet to likvidet

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet