Atgriezties pie raksta

Brīvības ielas skvērā būvēs publisko tualeti

11. jūnijā notika Ogres novada pašvaldības domes ārkārtas sēde, kurā tika lemts par finanšu līdzekļu piešķiršanu no Ogres novada pašvaldības budžeta "Izdevumi neparedzētiem gadījumiem".

Ārkārtas sēdē Budžeta nodaļas vadītāja Silvija Velberga informēja, ka šie jautājumi tiek izskatīti ārkārtas sēdē, jo tajā iekļautās vajadzības ir jārisina pēc iespējas ātrāk.


Pašvaldībā ir saņemts Ogres Centrālās bibliotēkas iesniegums, kurā norādīts, ka bibliotēkas bibliobusam ir pārstājis darboties augstspiediena degvielas sūknis, kā rezultātā bibliobuss nedarbojas, un tam nepieciešami 2 178 EUR.


Otrs bija jautājums par publiskās tualetes ar saimniecības telpām izbūvi pilsētas centrā Brīvības ielas skvēra pārbūves ietvaros. Projekta 1. kārta paredz strūklaku kompleksa, estrādes izbūvi, labiekārtošanu, 2. kārta – Brīvības ielas daļas no Elvi veikala līdz tunelim gar Brīvības ielu 22 un savienojuma izbūvi ar Ogres novada Kultūras centra teritoriju, 3. kārta – publiskās tualetes izbūvi (atradīsies starp jauno skatuvi un ēku Brīvības ielā 18). Tā kā publiskā tualete ir ļoti aktuāls jautājums, pašvaldībā tika veikts publiskais iepirkums tualetes ar saimniecības telpām būvniecībai, lētākais piedāvājums – 117 114 EUR. Plānota 72 m2 liela ēka, kurā atradīsies slēgta šķiroto atkritumu konteineru novietne, saimniecības telpa dārza inventāra glabāšanai, tualete cilvēkiem ar kustību traucējumiem, tualete sievietēm un tualete vīriešiem ar priekštelpu.


Trešais jautājums – papildu finansējuma piešķiršana autostāvvietas izbūvei Ceriņu ielā 11 pie jaunās VPII "Strautiņš" filiāles. Pašvaldībā ir noticis publiskais iepirkums šo darbu veikšanai, papildu iepriekš plānotajiem budžeta līdzekļiem tiem nepieciešami 11 149,33 EUR.


Minētajiem darbiem, vajadzībām kopā nepieciešami 130 442 EUR.


Izskatot sagatavotos lēmumus, deputātam Jānim Latišam radās jautājums par to, cik liela plānota publiskā tualete un pauda viedokli, ka nav gatavs balsot par sagatavoto lēmumu, savukārt deputāte Edīte Strazdiņa ieteica izvērtēt būvniecības piedāvājumā iekļauto materiālu cenas.


Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis: "Ogres pilsētā savulaik visas publiskās tualetes, kas piederēja pilsētai, tika nodotas privatizācijai, tāpēc mēs palikām bez publiskajām tualetēm. Skvērā šādas tualetes ir ļoti nepieciešamas. Lai varētu īstenot Brīvības ielas skvēra pārbūvi, darbi tika sadalīti pa kārtām, kur 3.kārta paredz publiskas tualetes izbūvi. Par 2.kārtas darbiem lemsim nākamgad. Domāju, ka pilsētas iedzīvotāji un viesi jau sen ir pelnījuši publiskās tualetes pilsētas centrā. Mēs lemjam šo jautājumu šobrīd, jo ir noticis publiskais iepirkums, ir pieņemts lētākais piedāvājums. Iepirkumā varēja piedalīties jebkurš uzņēmējs. Lai uz pilsētas svētkiem cilvēkiem publiskā tualete būtu pieejama, mums šodien ir jāpieņem lēmums - mēs to būvējam vai nebūvējam."


Arī priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš aicināja kolēģus atbalstīt sagatavoto lēmumu, atgādinot, ka Brīvības ielas skvēra pārbūvei tiek izlietoti pašvaldības budžeta līdzekļi un valsts finansējums, savukārt publiskās tualetes būvniecību iespējams veikt tikai par pašvaldības līdzekļiem. "Lai noskaidrotu, cik izmaksās publiskā tualete, tika veikts publiskais iepirkums, kurā varēja pieteikties jebkurš uzņēmējs, tas ir noslēdzies, ir zināms lētākais piedāvājums. Šobrīd ir jautājums, vai mēs to atbalstām vai nē," viedokli pauda G.Sīviņš.


Ārkārtas sēdē piedalījās deputāti: J.Laizāns, J.Laptevs, Dz.Mozule, J.Iklāvs, E.Helmanis, G.Sīviņš, A.Mangulis, Dz.Žindiga, S.Kirhnere, E.Strazdiņa, J. Latišs. Visiem deputātiem balsojot par, J.Latišam – pret, sagatavotais lēmums tika pieņemts.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/41703

2018. gada 11. jūnijā, 21:56, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Šoks > točno • 2018. gada 27. jūnijā, 12:27
iPhone spēj Tevi izprovacēt ;) ne visi sēž pie kompjiem un sit krupi...
točno • 2018. gada 26. jūnijā, 17:08
Iemācies rakstīt, tad lien te komentēt.
Šoks • 2018. gada 26. jūnijā, 16:09
1.6 TEUR/m2 ir neadekvātas būvniecības izmaksas publiskās toletes būvniecībai! Šādas izmaksas uz m2 būtu piemērojamas dārga īpašuma būvniecībai, piemēram, privātmājai ar dārgākajiem materiāliem un dārgāko labdari un labiekārtojumu. Ļoti uzkatāmi kā tiek izšķiesti budžeta līdzekļi!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet