Atgriezties pie raksta

Rīgas HES ūdenskrātuvē ūdens līmeni pazeminās septembra sākumā

Ogrēnieši ir pieraduši, ka katru vasaru uz diezgan ilgu laika periodu tiek pazeminātas ūdens līmenis Daugavā, Rīgas HES ūdenskrātuvē. 

Ogres novada pašvaldība ir saņēmusi AS "Latvenergo" informāciju par to, ka 2018. gadā ūdenslīmeņa pazemināšana ir ieplānota, taču īslaicīga – no 6. līdz 8. septembrim.


AS "Latvenergo" informē, ka ūdens līmeņa pazemināšanu nepieciešams veikt, lai nodrošinātu Daugavas hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju drošu ekspluatāciju atbilstoši likuma "Par hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju drošumu" un citu Latvijas Republikā spēkā esošo normatīvo dokumentu prasībām. Minētajā periodā iekļautas arī tās dienas, kas nepieciešamas, lai ūdenskrātuvi nostrādātu līdz paredzētajai atzīmei un ūdenskrātuves līmeņa pacelšanai līdz normālam darba režīma līmenim.


Ūdenskrātuves ūdens līmeņa pazemināšana ir nepieciešama Ķeguma HES pēcjoslas, lejas bjefa balstu un atbalstsienu apskatei, kā arī Rīgas HES būvju apsekošanai ūdenskrātuves mainīgā ūdens līmeņa zonā.


Darbu veikšanai AS "Latvenergo" šajā periodā pazeminās ūdens līmeni Rīgas HES ūdenskrātuvē līdz augstuma atzīmei 16,25m (LAS), kas ir par 0,90m zemāk par pieļaujamo minimālo ūdens līmeni (17,15m) HES normālas ekspluatācijas laikā.


Ūdens līmeņa pazemināšana Rīgas HES ūdenskrātuvē notiks pakāpeniski, atbilstoši Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes (RVP) Ūdens resursu lietošanas atļaujas Nr. RI10DU0026 1.5.4.punkta nosacījumiem, ievērojot pieļaujamo ūdenslīmeņa pazemināšanas ātrumu, kas nepārsniedz 0,3 m/stundā līdz augstuma atzīmei 17,15m (LAS) un 0,2 m/stundā zem augstuma atzīmes 17,15m (LAS).


AS "Latvenergo" cer uz situācijas izpratni pašvaldībā un lūdz informēt iedzīvotājus un uzņēmumus par ūdens līmeņa pazemināšanu ūdenskrātuvē, kā arī aicina ūdens līmeņa pazemināšanas periodu izmantot savām vajadzībām, piemēram, krastu nostiprināšanai, piestātņu izbūvei, pludmales zonu labiekārtošanai, sakopšanai un citām saistītām aktivitātēm.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/41720

2018. gada 14. jūnijā, 09:51, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

mahinators • 2018. gada 14. jūnijā, 11:15
Ivar, bet tā ir izplatīta prakse visur! Vajadzēja jau pierast, katru gadu viens un tas pats, vienīgi tiešām Tev ir taisnība par to, kad Tu nezini konkrēti kad tieši tas notiks! Bet nu normāli! Varēsim pameklēt tvisterus,vizuļus utt!! Dzīve skaista - izbaudi!
Ivars • 2018. gada 14. jūnijā, 10:26
mēs neesam pieraduši ka ūdens līmeni pazemi, mūs noliek fakta priekšā, tad un tad un cik gribēsim tik ilgi pazemināsim ūdeni, tāds ir Latvenergo viedoklis, Ogrēniešus neviens i neprasa, kad un par cik pazemināt ūdens līmeni!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet