Atgriezties pie raksta

Plāno ieviest Ogres novada iedzīvotāja karti

Ogres novada pašvaldības domes Tautsaimniecības komitejas sēdē deputāti izskatīja jautājumu par Ogres novada iedzīvotāja kartes ieviešanu.

Jau ilgāku laiku Ogres novada pašvaldība strādā pie Ogres novada iedzīvotāja kartes jeb Ogres novadnieka kartes izveides. Tā būs Ogres novadā deklarēto iedzīvotāju identifikācijas karte, ar kuru varēs saņemt dažādas priekšrocības un atlaides, izmantojot dažādus pašvaldības iestāžu pakalpojumus, paplašinātu skolēna apliecības izmantošanas iespējas, vienkāršotu sabiedriskā transporta braukšanas maksas atvieglojumu saņemšanas kārtību, sniegtu Ogres novada iedzīvotājiem priekšrocības sociālo pakalpojumu saņemšanai, kultūras un izklaides pasākumu apmeklēšanai, sadarbojoties ar uzņēmējiem piedāvātu izdevīgāk iegādāties preces un pakalpojumus.


Novadā deklarēto iedzīvotāju identifikācijas kartes būtība ir veicināt iedzīvotājus deklarēties Ogres novadā, palielināt izpratni par iedzīvotāju samaksāto nodokļu izlietojumu un saņemt priekšrocības par samaksātajiem nodokļiem.


Ogres novada pašvaldības Infrastruktūras veicināšanas nodaļas vadītāja Aija Romanovska iepazīstināja deputātus ar prasībām, kādas pašvaldība izvirzījusi Ogres novada iedzīvotāju karšu – bezkontaktu maksājumu karšu  izgatavotājam, lai kartes īpašnieks varētu šo karti ērti izmantot, kā arī ar kartes aprakstiem (Ogres novada iedzīvotāja karte un Ogres novada iedzīvotāja karte Ogres novada skolēniem) un vizuālo veidolu.


Plānots, ka vairākām Ogres novadā deklarēto iedzīvotāju kategorijām Ogres novadnieka karte tiks izsniegta bez maksas, un tie ir:  Ogres novada vispārējās izglītības iestāžu izglītojamie; pensionāri; politiski represētās personas; trūcīgas un maznodrošinātas personas; daudzbērnu ģimeņu locekļi; personas ar invaliditāti.


Pārējie Ogres novadā deklarētie iedzīvotāji Ogres novadnieka karti varēs iegādāties par 2 eiro.


Plānots, ka Ogres novada iedzīvotāju karti, samaksājot 200 eiro, varēs iegādāties arī personas, kuras nav deklarētas Ogres novadā.


Tautsaimniecības komitejas deputāti akceptēja iesniegto lēmuma projektu un nolēma jautājumu par Ogres novada iedzīvotāja karti virzīt izskatīšanai domes sēdē, kas notiks 21.jūnijā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/41724

14. jūnijā, 15:36, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

>aha • 20. jūnijā, 10:42
varbūt asfalts un bruģis arī jāliek dzīvokļu īpašniekiem. Varbūt iedzīvotājiem jāiegādājas bezceļu auto, vai vienkārši jāmaina dzīvesvieta uz citu pilsētu.
aha • 19. jūnijā, 21:26
Pagalmi jāsakārto dzīvokļu īpašniekiem.
pasaku vīrs • 19. jūnijā, 21:20
Totāli stulba doma! Pat ja tā realizētos, miskastainās ielas nostāk no Brīvības ēstuvju promenādes tāpat neviens nesakārtos. Kauns un bezspēcība ik dienas laipot pa neiedomājami bedrainajām ielām, Mālkalnes prospekta pagalma takām Padomju prospekta formātā un vecumā, - un redzēt, kā citās pilsētās atrodas līdzekļi vismaz pieklājīgai sakopšanai. Cik jau dienas veči mokās ar asfaltu ap kultūras namu - pēc pāris dienām pielijušas bedrainas peļķes porainajā masā! Kas atbildēs, kad stacijas tuneļa koka lažas (trepes?) sabruks, savainojot cilvēkus - bet aiz sapelējušajām plēvēm "darba zonā" sen vairs neviens nerosās. Kur tad nu Ogre vienīgā tāda nabadzīte gadījusies, ka ar cepuri jāstāv? Bezdarbs? Paskatiet peronus no rītiem un vakaros! Un nelīdzēs nekādas viltības, kamēr nebūs Saimnieka! Galu galā - kuri tad ir tie, no kuriem Ogre jānosargā ar blefainu "karti"?? Vai tie, kas lēkšo uz vilcienu, lai pastrādātu Rīgā - vai tie otri, kas atbrauc, lai strādātu Ogrei vai novada jurisdikcijai piederīgas iestādes apmeklētu. Kurš tad no tiem nav SAVĒJAIS??????????? Jeb vai Helmanim ielās rādās turīgi un netīrīgi citplanētieši, kas apsēduši pilsētu un no kā derētu ko atprasīt???

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet