Atgriezties pie raksta

Plāno ieviest Ogres novada iedzīvotāja karti

Ogres novada pašvaldības domes Tautsaimniecības komitejas sēdē deputāti izskatīja jautājumu par Ogres novada iedzīvotāja kartes ieviešanu.

Jau ilgāku laiku Ogres novada pašvaldība strādā pie Ogres novada iedzīvotāja kartes jeb Ogres novadnieka kartes izveides. Tā būs Ogres novadā deklarēto iedzīvotāju identifikācijas karte, ar kuru varēs saņemt dažādas priekšrocības un atlaides, izmantojot dažādus pašvaldības iestāžu pakalpojumus, paplašinātu skolēna apliecības izmantošanas iespējas, vienkāršotu sabiedriskā transporta braukšanas maksas atvieglojumu saņemšanas kārtību, sniegtu Ogres novada iedzīvotājiem priekšrocības sociālo pakalpojumu saņemšanai, kultūras un izklaides pasākumu apmeklēšanai, sadarbojoties ar uzņēmējiem piedāvātu izdevīgāk iegādāties preces un pakalpojumus.


Novadā deklarēto iedzīvotāju identifikācijas kartes būtība ir veicināt iedzīvotājus deklarēties Ogres novadā, palielināt izpratni par iedzīvotāju samaksāto nodokļu izlietojumu un saņemt priekšrocības par samaksātajiem nodokļiem.


Ogres novada pašvaldības Infrastruktūras veicināšanas nodaļas vadītāja Aija Romanovska iepazīstināja deputātus ar prasībām, kādas pašvaldība izvirzījusi Ogres novada iedzīvotāju karšu – bezkontaktu maksājumu karšu  izgatavotājam, lai kartes īpašnieks varētu šo karti ērti izmantot, kā arī ar kartes aprakstiem (Ogres novada iedzīvotāja karte un Ogres novada iedzīvotāja karte Ogres novada skolēniem) un vizuālo veidolu.


Plānots, ka vairākām Ogres novadā deklarēto iedzīvotāju kategorijām Ogres novadnieka karte tiks izsniegta bez maksas, un tie ir:  Ogres novada vispārējās izglītības iestāžu izglītojamie; pensionāri; politiski represētās personas; trūcīgas un maznodrošinātas personas; daudzbērnu ģimeņu locekļi; personas ar invaliditāti.


Pārējie Ogres novadā deklarētie iedzīvotāji Ogres novadnieka karti varēs iegādāties par 2 eiro.


Plānots, ka Ogres novada iedzīvotāju karti, samaksājot 200 eiro, varēs iegādāties arī personas, kuras nav deklarētas Ogres novadā.


Tautsaimniecības komitejas deputāti akceptēja iesniegto lēmuma projektu un nolēma jautājumu par Ogres novada iedzīvotāja karti virzīt izskatīšanai domes sēdē, kas notiks 21.jūnijā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/41724

14. jūnijā, 15:36, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Un? • 10. jūlijā, 13:02
Mudaks bez kartes tu esi.
Ogreinietis bez kartes • 10. jūlijā, 12:56
Vispirms kartes un tad tos maksas automatus uz sosejas. Caurbraucejiem, Ogreiniesiem bus bezmaksas caurbrauksana uzradot karti, bet wannabe Ogreiniesiem bus jamaksa ikdiena, vai ari vares nopirkt par 200eur karti... un Ogre pēc 5 gadiem būs kā kurortpilseta atkal! Es ari tikai par pilsetas attistibu!
>aha • 20. jūnijā, 10:42
varbūt asfalts un bruģis arī jāliek dzīvokļu īpašniekiem. Varbūt iedzīvotājiem jāiegādājas bezceļu auto, vai vienkārši jāmaina dzīvesvieta uz citu pilsētu.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet