Atgriezties pie raksta

Lai novērstu vai likvidētu ugunsgrēkus – dienestiem jāsadarbojas Foto

Ogres novada pašvaldības Lielajā zālē otrdien notika Civilās aizsardzības sanāksme saistībā ar ugunsnedrošo situāciju mežos.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis aicināja pievērst uzmanību preventīvajiem pasākumiem, kurus var veikt pašvaldība, ņemot vērā citu novadu bēdīgo pieredzi gadījumos, kad izcēlušies plaši ugunsgrēki.


Svarīga ir sabiedrības izglītošana, lai katrs zinātu, kā mežā uzvesties, sevišķi ugunsnedrošajā periodā. 


Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes Ogres daļas Ķeipenes posteņa komandieris un šobrīd arī Ogres daļas komandiera pienākumu izpildītājs Artūrs Keslers precizēja, kādi ir pieejamie resursi gan tehnikas, gan cilvēku ziņā, kurus vajadzības gadījumā varētu izmantot un aicināt palīgā. 


Ugunsdzēsējiem dažreiz jāsaskaras ar nestandarta situācijām. Piemēram, lai piekļūtu tuvākajai ūdens ņemšanas vietai – meža ezeram – jāizzāģē daži koki. Bet – lai nozāģētu pat vienu koku – vajag ciršanas apliecinājumu, bet uguns jau negaida…


A.Keslers norāda, ka svarīgi ir, lai stigas, kas nodala meža kvartālus, tiktu regulāri koptas. Šeit problēmas biežāk ir ar nelielu mežu īpašniekiem, jo akciju sabiedrībā “Latvijas valsts meži” tas ir pats par sevi saprotams – stigām jābūt!


Meža ugunsgrēku gadījumā palīgā var aicināt arī lauksaimniekus, ja viņiem ir autocisternas ūdens pievešanai. 


Zemessardzes 54.inženiertehniskais bataljons arī ir viens no resursiem, kurš savas prasmes liek lietā ne tikai tiešo pienākumu veikšanai, bet arī ārkārtas situācijām. Zemessardzes rīcībā ir 24 rokas vadāmie ugunsdzēšamie aparāti, kuri lieti noder atsevišķu ugunsgrēku posmu likvidēšanai. 


Jomas, ar ko pašvaldībai jāsaskaras plaša ugunsgrēka gadījumā, ir daudzveidīgas: iedzīvotāju apziņošana, iedzīvotāju izmitināšana, ja viņiem – kaut vai uz laiku – jāpamet savas mājas, ēdināšanas jautājumi, transports un virkne citu. Iespējams, ka palīdzēt varētu arī pie meža izvietotas brīdinājuma zīmes nesmēķēt un nekurināt ugunskurus ugunsnedrošajā periodā. 


Sanāksmes dalībnieki vērsa uzmanību uz to, cik svarīga ir sadarbība starp dažādiem dienestiem, tomēr galvenais ir cilvēka faktors. Pat tad, ja ugunsgrēku dzēš no helikoptera, rezultātu tomēr noteiks pilota meistarība.


"Sadarbības modelis ir atkarīgs no tā, kāds personāls piedalās. Ja ir vēlme sadarboties, tad cilvēks atrod iespēju sadarboties, ja nē – tad nekas nesanāk. Šajā gadījumā mūsu kopējais mērķis ir nodrošināt šeit kārtību un drošību – reģionā, kas ar mūsu pašvaldībām ir saistīts," sacīja E.Helmanis, rosinot speciālistus aizbraukt un iepazīties ar to pieredzi, kāda ir vietās, kur šogad Latvijā bijuši un joprojām ir plaši ugunsgrēki.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/41954

2018. gada 24. jūlijā, 14:21, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Technikis • 2018. gada 31. jūlijā, 00:18
Apzināt un organizāt dzēsšanas resursus protams ir svarīgi. Bet vajadzētu novērtēt laika sprīdi, kurā ar esošiem resursiem var ātri nodzēst ugunsgrēku un izveidot sistēmu, kas nodrošina ugunsgrēka agrīnu atklāšanu. Šeit īpašu uzmanību vajadzētu pievērst jaunajām tehnoloģijām.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet