Atgriezties pie raksta

Turpinās Ogres vecupes labiekārtošanas darbi

Šobrīd notiek niedru pļaušana un gultnes tīrīšana Ogres vecupē projekta "Ogres vecupes publiskās peldvietas labiekārtošana un ekoloģiskā līdzsvara paaugstināšana, paplašinot vides pieejamības iespējas" ietvaros.

Pašvaldības būvvaldes ainavu arhitekte Senija Proose informē, ka projekta ietvaros notiks ne tikai niedru pļaušana un gultnes tīrīšana, bet arī tiks uzstādīti jauni koka soli, atkritumu urnas, informācijas stends un norādes, kā arī tiks izveidota vides pieejamības infrastruktūra vecupē, kas nodrošinās kvalitatīvāku rekreāciju uz ūdens. Tiks izbūvēta ģērbtuve ar pandusu, kur varēs iekļūt māmiņas ar bērnu ratiņiem, un viena papildu ģērbtuve.


Plānots veikt apzaļumošanas darbus – vecupes krastā tiks iedēstīti dažādu šķirņu koki – trauslie vītoli un melnalkšņi. Projekta ietvaros ierīkos divas funkcionālas bioievalkas liekā grunts mitruma mazināšanai.


Projekts tiek īstenots Latvijas Vides aizsardzības fonda (LVAF) "Projektu vadlīniju "Ūdeņu aizsardzība" aktivitātes "Publisko ūdeņu pārvaldības" konkursa ietvaros.


Paredzams, ka darbi tiks pabeigti līdz augusta beigām. 


Ogres novada pašvaldība atvainojas pludmales apmeklētājiem par sagādātajām neērtībām, ar kurām var saskarties projekta īstenošanas laikā. Diemžēl projektā paredzētos darbus nebija iespējams uzsākt agrāk, jo projekta pieteikums vēl nebija apstiprināts. 


Pēdējo gadu laikā pie Ogres vecupes veikti mērķtiecīgi darbi, lai uzlabotu pludmales kvalitāti un iedzīvotāju komfortu – attīrīts krasts, uzbērtas tīras smiltis, ierīkots volejbola laukums, bērnu rotaļlaukums, vingrošanas laukums, uzstādīti soliņi un sauļošanās zviļņi, atkritumu urnas un pārģērbšanās kabīnes. Pludmales labiekārtošanas darbus plānots turpināt.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42021

2018. gada 2. augustā, 17:42, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

juris • 2018. gada 3. augustā, 21:26
galvenais bija jaasaak rakt karstaakajaas vasaras dieenaas kad cilveeki tur peldas
Tikai pa gabalu paostīt • 2018. gada 3. augustā, 17:09
Tilti, laipas, plosti! Kur centra rajonā Ogrē upē, ne attekā, var aiziet papriecāties/atvēsināties/nopeldēties pie ūdens? T.i. nokļūt normāli līdz ūdenim? Lecot no laipām? No plosta? Kur pārģērbties? Kur, atvainojiet, nokārtoties kā tam vajadzētu būt? Tikai pastaigāties pa 2 promenādēm un uz ūdensvirsmu skatīties pa gabalu?
to ха ха • Šorīt, 07:33 • 2018. gada 3. augustā, 11:37
Urla

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet