Atgriezties pie raksta

Arī iedzīvotāji var palīdzēt pašvaldības speciālistiem parūpēties par drošu vidi

Vēl nesen portālā “OgreNet.lv" publicētais materiāls par to, ka Turkalnes ielā gājēju ceļu aizšķērsojis zars, izraisījis diskusiju, tāpēc vērsāmies pie SIA "Ogres namsaimnieks", lai noskaidrotu, kam jāseko līdzi koku stāvoklim Ogrē.

"Par koku zāģēšanu Ogres pilsētā atbildīga ir Ogres novada pašvaldība," informē SIA "Ogres namsaimnieks" klientu apkalpošanas speciāliste Guna Ornicāne. "Ogres novada pašvaldība ir deleģējusi SIA "Ogres namsaimnieks" apstiprinātās pilsētas teritorijas uzkopšanu, uzturēšanu. SIA "Ogres namsaimnieks" veic koku un krūmu kopšanu pilsētas apstiprinātajās teritorijās atbilstoši Ogres novada pašvaldības apstiprinātajam tarifam un piešķirtajam budžetam."


Konstatējot bojātu vai bīstamu koku, tā apzāģēšanu vai nozāģēšanu saskaņo ar Ogres novada pašvaldības vides speciālistu, pēc atļaujas saņemšanas tiek veikti nepieciešamie darbi. Ja zeme pieder pašvaldībai, tad tā arī šos darbus organizē atbilstoši piešķirtajam budžetam.


Koku zāģēšanu pilsētā veic atbilstoši MK noteikumiem Nr.309 "Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža" un Ogres novada pašvaldības saistošajiem noteikumiem "Par apstādījumu apsaimniekošanu Ogres novadā", kas izdoti 2013.gada 24.oktobrī.


"Pilsētas teritorijas, kuras nav deleģētas SIA "Ogres namsaimnieks" uzkopšanai, koku zaru apzāģēšanu, nozāģēšanu koordinē Ogres novada pašvaldība. Par bīstamo koku un koku zaru apzāģēšanu Ogres pilsētā ir atbildīgs zemes īpašnieks," skaidro Ornicāne.


Arī paši iedzīvotāji var palīdzēt pašvaldības speciālistiem parūpēties par drošu vidi.


Noteikumu "Par apstādījumu apsaimniekošanu Ogres novadā" 15.punkts vēsta: "Gadījumā, kad nepieciešams nekavējoties nocirst bīstamu koku, atbildīgā persona veic fotofiksāciju vismaz no trijiem skatu punktiem tā, lai būtu skaidri redzamas drošību ietekmējošās koka daļas (paceltas saknes, sašķelts, aizlūzis vai nolūzis stumbrs) un informē pašvaldību. Komunālās nodaļas vides speciālists vai attiecīgā pagasta pārvaldes vadītājs trīs darba dienu laikā pēc informācijas saņemšanas pārbauda koka bīstamības pamatotību. Šajā laikā nav pieļaujama bīstamību raksturojošo koka daļu aizvākšana".

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42023

2018. gada 3. augustā, 05:43, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Vilhelmīne • 2018. gada 4. augustā, 13:37
Es jau reiz minēju, ja ir problēmas ar kokiem, tad tik paaiciniet Ķeguma Džagu, profesionālu mežu zagli. Tas izcirtīs visus kokus un un nebūs nekādu problēmu ar sausiem vai slapjiem zariem.
Ha • 2018. gada 4. augustā, 11:53
Speciālists bikses ir izdeldējis līdz caurumiem bet viņa pienākumus lai pilda iedzīvotāji
JA • 2018. gada 3. augustā, 09:57
Par sausiem kokiem ari kuri ir bistami

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet