Atgriezties pie raksta

Ogrē uz A6 sācis darboties jauns luksofors Foto

Otrdien uz autoceļa Rīga-Daugavpils (A6) Ogres posmā - krustojumā ar Austrumu un Karjera ielām - atklāts luksofors, kam turpmāk jāuzlabo satiksmes drošība.

Vairākus gadus krustojums pie degvielas uzpildes stacijas "Latvijas Nafta" bijis viens no pilsētas satiksmes melnajiem punktiem. Šeit notikuši arī vairāki ceļu satiksmes negadījumi.


Šis krustojums ilgstoši bijis sarežğīts un bīstams arī gājējiem un velosipēdistiem.


Šogad, veicot A6 Ogres posma asfalta seguma virskārtas atjaunošanas darbus, ceļdari šo krustojumu labiekārtoja un izveidoja par regulējamu.


Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, atklājot jauno objektu, uzsvēra, ka tagad iedzīvotājiem būs iespēja droši šķērsot autoceļu: “Krustojumā ir liela autotransporta intensitāte, gājēji bija spiesti šķērsot Daugavpils ielu ar divām un trim braukšanas joslām katrā virzienā. Šajā vietā notikušas arī avārijas, un bija nepieciešams šo krustojumu padarīt drošu.”


SIA “Binders” valdes priekšsēdētājs Aigars Sēja pauda gandarījumu par veiksmīgo sadarbību ar pašvaldību un paveikto: “Esam paveikuši darbus labā kvalitātē. Jāpiebilst, ka darbi pabeigti divus mēnešus pirms noteiktā termiņa.”


Jau tika informēts, ka publiskā iepirkuma rezultātā Ogres novada pašvaldība 2017. gada 28. septembrī noslēdza līgumu ar CBF SIA “Binders” par kopējo līgumsummu 1 299 703,20 eiro bez PVN. No šīs summas 1 167 408,77 eiro ir VAS “Latvijas Valsts ceļi” budžeta līdzekļi, pārējie – Ogres novada pašvaldības budžeta līdzekļi.


Projekta “Brauktuves seguma atjaunošana autoceļam A6 Rīga – Daugavpils – Krāslava – Baltkrievijas robeža posmā 33,950. km līdz 39,050. km” ietvaros posmā no Doles ielas līdz Austrumu ielai ir atjaunota ceļa dilumkārta, tādējādi pagarinot ceļa turpmāko kalpošanas laiku, kā arī sakārtots bīstamais krustojums Austrumu ielas un Karjera ielas krustojumā, izbūvējot luksoforus un gājēju pārejas.  “Šāda tipa un noslodzes ceļiem, kā autoceļš A6, ir nepieciešama brauktuves seguma virskārtas atjaunošana ik pēc astoņiem gadiem, lai ceļu uzturētu labā stāvoklī un netiktu bojāti ceļa apakšējie izbūves slāņi,” skaidro galvenais speciālists sociālās, izglītības, kultūras un sporta infrastruktūras būvniecības jomā Pēteris Preiss.


Kā zināms, autoceļa A6 Austrumu ielas un Karjera ielas krustojums bija neregulējams vienlīmeņa krustojums. Autotransporta intensitāte krustojumā bija liela, gājēji bija spiesti šķērsot Daugavpils ielu ar 2 un 3 braukšanas joslām katrā virzienā. Lai uzlabotu gājēju un autovadītāju drošību un ērtības, krustojumā izbūvēti autotransporta un gājēju luksofori, gājēju pāreja autoceļa A6 šķērsošanai Ogres centra virzienā un gājēju pāreja Austrumu ielas šķērsošanai. Izbūvēti kopēji gājēju un velosipēdistu ceļu savienojumi ar gājēju pārejām, kā arī kopējs gājēju un velosipēdistu ceļu posms no Karjera ielas līdz nobrauktuvei uz benzīntanku. Tādā veidā ir savienoti esošie kopējie gājēju un velosipēdistu ceļi Daugavpils ielas abās pusēs un veidots nepārtraukts gājēju un velosipēdistu ceļu tīkls. Projekta ietvaros ir pārcelta autobusu pieturvieta, kas atrodas netālu no Austrumu un Karjera ielas krustojuma, izbūvējot to Ogres centra virzienā.


Būvprojektu “Transporta un gājēju luksoforu izbūve autoceļa Rīga – Daugavpils – Krāslava – Baltkrievijas robeža, Austrumu ielas un Karjera ielas krustojumā” izstrādāja AS “Ceļu inženieri”.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42045

2018. gada 7. augustā, 13:44, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

varbūt vajag arī šo? • 2018. gada 27. augustā, 14:03
par skolēnu autobusiem https://www.youtube.com/watch?v=Mdad6hj3qOw
Dace • 2018. gada 27. augustā, 12:30
Nu vajadzēja to luksaforu bērni no autobusa mašīnām pa priekšu skrēja.
50-70-50 • 2018. gada 14. augustā, 15:31
itkā Ogrē luksoforu trūktu uz lielās šosejas.... pie tam strādā pilnīgā randomā. brauc kā gribi katrs rāda sarkano!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet