Atgriezties pie raksta

Ogrē turpinās gājēju celiņu atjaunošana Foto

Šobrīd Ogrē notiek gājēju celiņu seguma maiņa Mālkalnes prospektā pie pilsētas rotaļu laukuma, starp Mālkalnes prospekta 11. un 19. māju.

Ogres novada pašvaldības centrālās administrācijas galvenais speciālists ceļu pārvaldības un uzraudzības jomā Pēteris Bužers informē, ka šobrīd tiek demontētas vecās gājēju celiņu seguma plāksnes, tiek gatavoja pamatne jauna seguma (bruģa) ieklāšanai. Darbus veic SIA  A Būvnieks", to izmaksas – 19 000 eiro. Darbi jāpabeidz līdz septembrim.


Šogad pašvaldība piešķīra finanšu līdzekļus arī gājēju celiņa izbūvei Andreja Pumpura ielā. Darbi tuvojas noslēgumam, ir uzstādītas ietves apmales, izbūvēts bruģa segums un veikti apzaļumošanas darbi, atlicis demontēt elektrības stabus un ieguldīt zemē elektrības kabeļus. Izbūvējot gājēju celiņu A. Pumpura ielā, pērn izbūvētā ietve Jaunogres prospektā ir savienota ar Skolas ielu, līdz ar to gājēji var pārvietoties daudz drošāk nekā līdz šim. 


Ogres novada pašvaldība katru gadu mērķtiecīgi strādā, lai veidotu vienotu un sakārtotu gājēju ceļu tīklu. Iepriekšējos gados ir atjaunotas, sakārtotas gājēju ietves Brīvības ielā, Zilokalnu prospektā, Raiņa prospektā, Grīvas prospektā, Kalna prospektā, Krasta ielā, Bērzu alejā, Vidus prospektā un Vidzemes ielā, Slimnīcas ielā, gājēju ceļš Turkalnes ielā uz Ogres kapiem, izbūvēts gājēju – velosipēdistu celiņš Ogre-Ciemupe.


Pagājušajā gadā tika izbūvēta Amatnieku iela, izveidojot arī gājēju celiņu. Tikko projekta "Brauktuves seguma atjaunošana autoceļam A6 Rīga-Daugavpils-Krāslava-Baltkrievijas robeža posmā 33,950. km līdz 39,050. km" ietvaros sakārtots bīstamais Austrumu ielas un Karjera ielas krustojums – izbūvēti luksofori un ierīkotas gājēju pārejas, gājēju – veloceliņš izbūvēts arī gar autoceļu Ogre – Ulbroka no Ogres līdz pagriezienam uz Smiltāju kapiem. Gājēju drošībai pagājušā gada vasarā tika pārbūvētas koka kāpnes, kas ved no Zinību ielas uz Brīvības ielu.  


P.Bužers informē, ka šobrīd notiek divu gājēju celiņu izbūves projektēšanas darbi – gājēju ceļa Vidzemes ielā posmā no autoceļa A6 līdz Akmeņu ielai un gājēju – veloceliņa posmā no Ogres līdz Ogresgalam.


Runājot par ceļu darbiem, P.Bužers piebilst, ka augustā tiks uzsākta Turkalnes ielas seguma maiņa posmā no Norupes ielas līdz pilsētas robežai.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42064

2018. gada 10. augustā, 10:10, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Ēriks • 2018. gada 13. augustā, 21:18
Turpmāk darbu veicējiem iesaku rūpīgāk padomāt par drošības pasākumiem. Kad pie 19. mājas gala tika uzbērta kaudze ar smiltīm un vecajām celiņa plātnēm, tas bērniem bija jauns atrakciju objekts. Neviens nebija padomājis par pavirši samestajiem materiāliem, kuri jebkurā brīdī varēja nobrukt un notiktu nelaime ...
Rita • 2018. gada 13. augustā, 19:52
Vai tad beidzot jaunā laukuma malā būs arī kāds soliņš, jo mājas iedzīvotājiem vispār nav kur iziet. Pie spēļu laukuma troksnis no klaigām,bet te tālāk vakaros ganās dzērāji .. Mājas vecākajam par to teikts, bet viņš neklausās... Varētu pievienot vismaz vienu solu kā skvērā, te kāds vecāks cilvēks ejot uz vai no veikala arī varētu atpūsties...
edis • 2018. gada 12. augustā, 12:29
Cieníjamais Bužera Kungs . Ieteiktu vairâk aku stâvoklim pievêrst uzmaníbu . Vai arí taisís kad kâds riteni nolauzís !

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet