Atgriezties pie raksta

Atbalstīs leģionāru pārapbedīšanu dzimtajā zemē

Ogres novada pašvaldības domes Finanšu komitejas sēdē, kas notiks 16. augustā, deputāti lems par finansiāla atbalsta piešķiršanu meklēšanas vienībai "Leģenda", kas plāno doties ekspedīcijā uz Krieviju nolūkā veikt latviešu leģionāru ekshumācijas darbus.

Šī sabiedriskā organizācija sadarbībā ar Latvijas Brāļu kapu komiteju jau vairākus gadus dodas uz Krieviju, lai meklētu un identificētu Otrajā pasaules karā kritušos karavīrus un organizētu viņu mirstīgo atlieku pārvešanu uz Latviju.


Lūdzot pašvaldībai finansiālu atbalstu, savā iesniegumā šīs sabiedriskās organizācijas valdes priekšsēdētājs Tālis Ešmits informē par plānoto ekspedīciju uz Novgorodas apgabalu Krievijā, kur Čudovas rajonā, vietā, kur kādreiz bijis Krečno ciems (latvieši šo vietu atpazīst kā Volhovas purvu), lai veiktu 700 vācu un latviešu karavīru mirstīgo atlieku ekshumācijas darbi.


"Tas ir svētīgs darbs, ko dara meklēšanas vienība "Leģenda", meklējot Otrā Pasaules karā kritušo, to skaitā latviešu karavīru un leģionāru mirstīgās atliekas, kas guļ Volhovas purvos vai kur citur Krievijā, lai atrastu tās, atvestu uz Latviju un apbedītu dzimtajā zemē,” šīs organizācijas darba būtību raksturo Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.


Ekspedīcijas organizēšanai nepieciešami vairāk nekā 12 tūkstoši eiro. Ogres novada pašvaldības dome plāno sniegt finansiālu atbalstu 2 000 eiro apmērā, tādējādi dodot arī savu artavu Otrajā pasaules karā kritušo cīnītāju pīšļu pārapbedīšanu dzimtenē.


Jāpiebilst, ka 2015.gada decembrī pirmo reizi Latvijas vēsturē no Krievijas purviem izcelti un uz dzimteni pārvestas vairāk nekā 236 Latviešu leģiona 19. divīzijas cīnītāju mirstīgās atliekas, kas 2016.gadā tika guldītas Lestenes Brāļu kapos.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42091

2018. gada 14. augustā, 18:38, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

...... • 2018. gada 15. augustā, 20:54
nesaprotu kāpec tas jādara....

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet