Atgriezties pie raksta

Bērnudārza apsargāšanai izmantos firmas pakalpojumus

Ogres novada pašvaldība ir saņēmusi pirmsskolas izglītības iestādes (PII) "Cīrulītis" iesniegumu ar lūgumu apstiprināt izmaiņas šīs iestādes amatu un amatalgu likmju sarakstā. No amatu saraksta plānots svītrot sarga amatu. 

PII "Cīrulītis" šobrīd strādā trīs sargi.


Izmaiņas saistītas ar pašvaldības budžeta racionālu izmantošanu un efektīvāku apsardzes funkciju nodrošināšanu, uzticot bērnu, personāla un ēku drošību specializētai apsardzes firmai.


No ekonomiskā viedokļa raugoties, aprēķini liecina, ka, likvidējot sarga amata vienības PII "Cīrulītis" , ekonomiskas ieguvums pašvaldības budžetā būs vairāk nekā 13 tūkstoši eiro gadā.


Mūsdienu apstākļos efektīvu apsardzi var nodrošināt, izmantojot modernas tehnoloģijas un aprīkojumu, ko pašvaldība katrai iestādei nevar iegādāties, taču šādas tehnoloģijas un aprīkojums ir specializētu apsardzes firmu rīcībā. Pieredze liecina, ka novada izglītības iestādēs, kurās jau tiek izmantoti apsardzes firmu pakalpojumi, drošības pasākumi tiek nodrošināti operatīvi un kvalitatīvi.


Jau vēstīts, ka no šī gada 1. augusta ir apvienotas divas Ogres novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes – "Cīrulītis" un "Sprīdītis". PII "Sprīdītis" apsardzi līdz šim nodrošināja SIA "Reģionālais drošības serviss", turpmāk šī firma apsargās arī abas apvienotā bērnudārza ēkas – gan Meža prospektā 8, gan Brīvības ielā 37.


Apsardzes firmu pakalpojumus pašvaldība pakāpeniski ievieš visās izglītības iestādēs.  


Jautājumu par izmaiņām PII "Cīrulītis" amatu un amatalgu likmju sarakstā novada pašvaldības domes deputāti izskatīs Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē 16.augustā, savukārt galīgo lēmumu par plānotajām izmaiņām deputāti pieņems domes sēdē 23.augustā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42095

2018. gada 15. augustā, 09:08, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

1111111 • 2018. gada 16. augustā, 16:24
Labak ZAGT lieku acu nav.
dusmīgs • 2018. gada 15. augustā, 16:40
NVA mājaslapā ir pilns ar darba piedāvājumiem apsargiem - tiešām tik daudz negudru darba devēju?
PROTAMS • 2018. gada 15. augustā, 16:21
parasti jau sarga amats bija kā papildus amats, ne tas sliktākais, jo tiešām varēja gulēt. Citi b.d. sen jau atteikušies no sargiem, jo tās nav tikai algas, kas sastāda izdevumus. Un cilvēki atradīs citu vietu, jo visur vajag darbiniekus reālam darbam

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet