Atgriezties pie raksta

Izstrādās Jauniešu mājas skiču projektu

Finanšu komitejas sēdē 16. augustā izskatīts jautājums par finanšu līdzekļu piešķiršanu no Ogres novada pašvaldības budžeta "Izdevumi neparedzētiem gadījumiem" vairākiem mērķiem. Viens no tiem – Jauniešu mājas izpētes materiāla un skiču projekta izstrāde.

Ogres novada jaunieši regulāri aktualizē Jauniešu mājas nepieciešamību, viņiem ir arī savs viedoklis par to, kādas aktivitātes un nodarbības viņi vēlas tajā organizēt. Lai īstenotu Jauniešu mājas projektu, ir nepieciešams profesionāls materiāls Jauniešu mājas ieviešanai, pamatojums tās funkcijām un aktivitāšu iecerēm, telpu noslogojumam.


Ogres novada Bērnu un jauniešu centrs (ONBJC) šobrīd darbojas vairākās ēkās – Ogres 1.vidusskolā, Ogres tehnikumā, PII "Zelta sietiņš", Skolas ielā 18, Ogres sākumskolā, Ogres novada Kultūras centrā. Jauniešu vīzija ir darboties vienā ēkā, kurā aktivitātes veiktu ne tikai ONBJC un Jauniešu dome, bet arī dažādas nevalstiskās organizācijas, it sevišķi jauniešu dibinātas nevalstiskās organizācijas.


Lai detalizētāk izvērtētu turpmākos attīstības virzienus, izvēlētos rīcības alternatīvas, nepieciešams veikt izpēti, kas ietvertu gan organizāciju, gan mērķauditorijas vajadzību apzināšanu, gan nepieciešamo telpu platību un iespējamās vietas vai jaunas ēkas būvniecību Jauniešu mājai Ogrē. Papildu telpu programmai un vietas izvēlei nepieciešams izstrādāt skiču projektu.


Ir izstrādāts arī Jauniešu mājas izpētes materiāla un skiču projekta darba uzdevums.


Darba uzdevuma izpētes daļā plānots veikt esošās situācijas izvērtēšanu, jauniešu anketēšanu, iespējamās Jauniešu mājas izveides vietas izpēti. Darba uzdevuma izpildei tiek plānots sadarboties ar Rīgas Tehnisko universitātes mācībspēkiem un studentiem (Ogres jau ir pozitīva sadarbības pieredze ar šo augstskolu nozīmīgu infrastruktūras objektu attīstībā novadā). Tāpat plānots izvērtēt, kas būtu labāk – izmantotu Jauniešu mājas ierīkošanai kādu no esošajām ēkai vai būvētu jaunu.


Skiču projekta darba uzdevumā ietverta Jauniešu mājas telpu programmu (funkcijas un platības, kā arī noslodzi) izstrāde, kā arī skiču un vizualizācijas izstrāde.


Jauniešu mājas izpētes materiāla un skiču projekta izstrādei plānots piešķirt 24 000 eiro.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42097

2018. gada 16. augustā, 09:15, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

RITA • 2018. gada 23. augustā, 14:01
Kaut kur jau lasīju, ka Ogrē būs jauniešu māja, kurā varēs līdzdarboties arī NVO, tad domāju, ka tas varētu būt bijušais Tautas nams. Tā tomēr ir vēsturiska celtne ar ļoti nozīmīgu priekšvēsturi un tika uzcelta pa tautas saziedotiem līdzekļiem. Cik zinu, tad Tautas nams ir vietējas nozīmes nozīmes arhitektūras piemineklis un tāpēc to tomēr vajadzētu atpirkt no pašreizējā īpašnieka, kā tas notiek ar celtni "Pie zelta liepas". Neizsaimniekosim līdzekļus jaunām būvēm, bet saglabāsim esošo, jo tikai tā mēs apliecināsim sevi nākamajām paaudzēm...
janka • 2018. gada 19. augustā, 17:11
tas nu gan neparedzēts gadijums, jautājums, tai neparedzēto gadījumu naudai nav limita? cik jau tās ir aztērēts un ja notiks tiešām kautkas neparedzēts, tad teiks ka naudas nav?
janka • 2018. gada 19. augustā, 17:08
kāds pielīdējs atkal uzpelnīsies

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet