Atgriezties pie raksta

Ogres aizsargdambja atjaunošanas darbus pabeigs septembrī Foto

Aizsargdambja izbūves darbus veic SIA "Vidzemes būvnieks". Uzņēmuma projektu vadītājs Jānis Purakalns informē, ka šobrīd aizsargdambja atjaunošanas darbi ir aizkavējušies, tos plānots pabeigt septembrī.

J. Purakalns skaidro, ka šobrīd uz aizsargdambja ir pabeigti slapjās nogāzes nostiprināšanas darbi (dzelzsbetona plātņu atjaunošana, parapetu uzstādīšana u.c.), uzstādīti ietves apgaismes elementi, šobrīd notiek ceļa seguma izveides un teritorijas labiekārtošanas darbi.


Darbi aizkavējušies pie dzelzsbetona plākšņu izbūves zemūdens daļā, kuru veikšanai bija jāveic būvbedres norobežošana un ūdens atsūknēšana no būvbedres, kas bija sarežģītāka, nekā sākumā bija plānots.


Šobrīd plānots, ka iedzīvotājiem aizsargdambis tiks atvērts ap 17.septembri.


Jau informējām, ka 2016. gadā Ogres novada pašvaldība vienojās ar VSIA "Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi", kas apsaimnieko Ogres aizsargdambja hidrotehnisko būvju kompleksu kā valsts nozīmes hidrotehniskās būves, par Rīgas HES ūdenskrātuves aizsargdambja uz Ogres salas atjaunošanu un apsaimniekošanu.


Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis: "Daugavas aizsargdambis ne vien aizsargā piegulošo teritoriju no plūdu draudiem, nodrošinot iedzīvotāju drošību, bet tas ir arī Ogres pilsētas iedzīvotāju iemīļota vieta, kur pastaigāt vai izbraukt ar velosipēdu. Mēs strādājam, lai Ogre attīstītos, un esam priecīgi, ka šis objekts tiks sakārtots."


Rīgas hidroelektrostacijas (HES) ūdenskrātuves Ogres aizsargdambja atjaunošanas darbi tika uzsākti pagājušā gada augustā. Renovācijas darbu ietvaros paredzēta slapjās nogāzes nostiprinājuma renovācija, deformāciju šuvju renovācija, saliekamo dzelzsbetona parapeta bloku betona demontāža, jaunu, iepriekš izgatavotu, parapetu bloku uzstādīšana, asfaltbetona seguma gājēju celiņa rekonstrukcija, jauna brauktuves apgaismojuma izbūve.


Lai nodrošinātu labāku vides pieejamību gājēju ietves gar autoceļu A6 savienošanai ar dambja virsas nostiprinājumu, uz aizsargdambja paredzēta ratiņu nobrauktuve. Tiks padomāts arī par labiekārtojuma elementiem – atpūtas vietām, kas aprīkotas ar soliņu, atkritumu urnu un velonovietni. Tāpat tiks veikti apzaļumošanas darbi. Rezultātā tiks atjaunots aizsargdambis Ogres pilsētā 2,47 km garumā. Atjaunošanas darbi tiek veikti, lai paaugstinātu Rīgas HES ūdenskrātuves aizsardzības būvju aizsardzības spējas un mazinātu plūdu draudu riskus turpmāko 20 gadu periodā.Projekta kopējās izmaksas ir 3 287 702,70 EUR, tai skaitā ERAF finansējums 2 794 547,30 EUR.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42122

2018. gada 20. augustā, 16:37, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

juris • 2018. gada 20. augustā, 22:13
gadu atjauno to dambi,1 straadaa un 5 skataas kaa jau visi straadnieki ogre,tunelja straadnieki tur lamaajaas aiz taas pleeves slaavu lamuvaardiem jo tie jaau savaadaaak nemaak rrunaat un smeekjee tur,kautgan tunellii smeekjeet nedriikst,naav jau briinums ka gandriiz nodedzinaaja to tuneli

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet