Atgriezties pie raksta

Ķeipenes stacijā darbi turpinās Foto

Šī gada martā Ķeipenē tika uzsākti Ķeipenes dzelzceļa stacijas ēkas renovācijas darbi, tie turpinās.

Ķeipenes stacijas ēka celta 20.gadsimta trīsdesmitajos gados, kara laikā cietusi, pašreizējā izskatā tā atjaunota 1951.gadā. Kopš 2004. gada ēkā atrodas Komunikācijas centrs un kino režisoram Sergejam Eizenšteinam veltīta ekspozīcija "S.Eizenšteina komunikāciju centrs Ķeipenē" un darba telpas.


Kādreizējās stacijas ēkai tika veikta tehniskā apsekošana, kurā konstatēts neapmierinošs stāvoklis jumta, grīdas konstrukcijām, logiem, iekšējai un ārējai apdarei. 2014. gadā izstrādāts vienkāršotās renovācijas projekts, kas aktualizēts 2017. gadā. Pēc tehniskās apsekošanas secināts, ka ēkas tehniskais stāvoklis draud iznīcināt ekspozīcijas mākslinieciskās vērtības, jo cauri pamatiem sūcas mitrums un bojā sienas, tās ir mitras un aukstas.


Komunikācijas centra vienkāršotās renovācijas projekts paredz jumta nomaiņu, ēkas pamatu hidroizolāciju, gruntsūdeņu novadīšanu, terases grīdas atjaunošanu, iekštelpu (ekspozīcijas un darba telpa) sakārtošanu, centralizētas apkures sistēmas ierīkošanu visās telpās, videonovērošanas iekārtas uzstādīšanu un elektroinstalācijas atjaunošanu.


S. Eizenšteina komunikācijas centra vadītāja Kristīne Antonova informē, ka darbi uz priekšu virzās samērā lēnu, darāmā vēl ir daudz. Līdz šim ēkai daļēji nomainīts jumts, logi, notiek fasādes darbi, atjaunotas ieejas kolonnas, ēkai veikta hidroizolācija. Iekštelpās, ekspozīcijas telpā, sakārtoti griesti, tiks pārkrāsots un iestiklots vējtveris, savukārt Izstāžu zālē pārtaisīti griesti, tiek veikti logu apdares darbi, pārvilkta elektroinstalācija.


Līdz ar darbu uzsākšanu stacijas telpas un ekspozīcija apmeklētājiem ir slēgta. Bet stacijas apkārtnē ir daudz ko skatīt (milzu galds, 24 kadru tunelis, bāka ar pastkastēm un Potjomkina aka), līdz ar to ekskursijas tiek organizētas arī būvdarbu laikā, tikai tām ir jāpiesakās iepriekš, jo muzeja vadītājas darba telpas šobrīd atrodas pagasta pārvaldes ēkā. Muzeja vadītāju Kristīni Antonovu var sazvanīt pa tālruni 25577645, e-pasts eizensteins@inbox.lv.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42129

2018. gada 21. augustā, 19:03, Aktualitātes
Ogrenet un www.ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet