Atgriezties pie raksta

SIA "Ogres Namsaimnieks" iedzīvotājiem skaidro reorganizāciju

Ogres novada pašvaldības aģentūras (PA) “Ogres Namsaimnieks” reorganizācija ir jau notikusi. Ne visi iedzīvotāji ir izsekojuši līdzi šim procesam. 

20.augustā sasauktajā preses konferencē SIA "Ogres Namsaimnieks” valdes loceklis Kaspars Grīnbergs un Administratīvā departamenta vadītājs Ritvars Cinītis informēja par aktualitātēm un atbildēja uz jautājumiem, kurus iedzīvotāji SIA "Ogres Namsaimnieks" uzdod visbiežāk.


K.Grīnbergs norādīja, ka daudz jautājumu par reorganizācijas procesu ir māju vecākajiem, jo jūnijā viņi saņēmuši dzīvojamās mājas pārvaldīšanas un apsaimniekošanas izdevumu atskaites, kurās ir pieauguši nodaļu uzturēšanas izdevumi.


Māju vecāko sapulce plānota 6.septembrī, tāpēc skaidrojums, kāpēc tā un kas sagaidāms turpmāk, var sniegt ieskatu notiekošajos procesos un mazināt iedzīvotāju uztraukumu jau tagad.


"Reorganizācija šobrīd ir noslēguma fāzē," skaidroja K.Grīnbergs, jo juridiski tā ir noslēgusies. Ogres novada pašvaldības aģentūras "Ogres Namsaimnieks" vietā ir divas organizācijas: jaunizveidotā pašvaldības aģentūra "Ogres komunikācijas" un pašvaldības SIA "Ogres Namsaimnieks". Līdz augusta beigām jātiek skaidrībā par katras struktūras finanšu līdzekļiem, kreditoriem un debitoriem un grāmatvedības datiem pa atsevišķām nozarēm. 


"Darbu tur ir padaudz. Ir ko nopūlēties," atzina K.Grīnbergs, piebilstot, ka telpas un pamatlīdzekļi ir sadalīti un arī pārējie procesi ir noslēguma fāzē. 


Visvairāk jautājumu iedzīvotājiem, kas ir daudzdzīvokļu māju vecākie, ir par jūnija mēneša rēķiniem (2018. gada jūnijs bija pēdējais mēnesis Ogres novada pašvaldības aģentūras "Ogres Namsaimnieks" eksistencē), kurā nodaļu uzturēšanas izdevumi ievērojami pārsniedz agrākos, skatoties gada griezumā. Ir radies nepareizs secinājums, ka reorganizācijas izmaksas sedz pakalpojuma ņēmēji. 


Lielākās izmaksas saistītas ar atlaišanas pabalstiem vairāk nekā 30 SIA "Ogres Namsaimnieks" darbiniekiem, jo reorganizācija nesa sev līdzi arī esošo darbinieku optimizāciju. Plānots, ka turpmākie izdevumi darba algām varētu mazināties, jo atlaisto administratīvā aparāta darbinieku un tehnisko darbinieku algas bija iekļautas saņemto pakalpojumu tarifos.


"Jūnija mēnesī mēs samaksājām vairāk, pārējos mēnešos maksāsim stipri mazāk, lai šīs summas izlīdzinās gada griezumā," darīja zināmu K.Grīnbergs, piebilstot, ka neesot aiztikta tā nauda, kuru iedzīvotāji uzkrāj, piemēram, remontdarbiem, māju renovācijai. Rēķinu sadārdzinājums jūnijā saistīts tikai un vienīgi ar atlaišanas pabalstiem darbiniekiem.


Izvērtēt reorganizācijas ieguvumus vēl ir par agru, bet būtiski ir, ka šobrīd ir sadalītas atbildības sfēras. K.Grīnbergs pozitīvi vērtē to, ka šobrīd Ogres novada domes sociālā pakete – sociālie dzīvokļi, dzīvnieku patversme, peldbaseins, kas nav komercpakalpojums, ir nodalīts. "Tas palielina mūsu iespējas apgūt struktūrfondu naudu,' viņš atzina. Ja plānotais izdosies, tad pašvaldības SIA "Ogres Namsaimnieks" Loka ielā varētu šogad nosiltināt pirmās divas daudzdzīvokļu mājas. 


Šomēnes plānots izstrādāt arī pakalpojumu cenrādi iedzīvotājiem. Piemēram, gadījumos, ja nepieciešama santehniķa palīdzība, SIA "Ogres Namsaimnieka" aprūpē esošo māju iedzīvotāji zinās, kur vērsties. 


R.Cinītis, SIA "Ogres Namsaimnieks" Administratīvā departamenta vadītājs, iedzīvotājus uz pieņemšanu aicina pirmdienās no pulksten 15.00 līdz 18.00. Iepriekš var pieteikties pa tālruni 650 49100.


Iedzīvotāji ar Administratīvā departamenta vadītāju var pārrunāt sasāpējušus jautājumus un arī īslaicīgas neērtības. Pie īslaicīgām neērtībām pieder, piemēram, pagarās rindas augusta vidū sākumā pie SIA "Ogres Namsaimnieks" kases, kuras R.Cinītis skaidro ar tehniskiem sarežģījumiem jaunā kases aparāta sistēmas programmēšanā un saslēgšanā starp serveriem. Sarežģījumu dēļ ogrēnieši varēja atcerēties, kā ir stāvēt rindā, lai norēķinātos skaidrā naudā un pretī saņemtu stingrās uzskaites kvītis. 


Iedzīvotājiem atgādinām, ka PA "Ogres komunikācijas" struktūrā ietilpst: Administratīvā nodaļa, Notekūdeņu attīrīšanas nodaļa, Ūdenssaimniecības nodaļa, Saimniecības nodaļa (Ogres kapi, Smiltāju kapi, Ogresgala kapi un Ciemupes kapi), Dzīvnieku patversme un peldbaseins "Neptūns", bet jaunais SIA "Ogres Namsaimnieks" darbojas divās nozarēs – daudzdzīvokļu dzīvojamo namu apsaimniekošana un pārvaldīšana, un pilsētas centralizētās siltumapgādes nodrošināšana – siltumenerģijas ražošana, piegāde, sadale un tirdzniecība.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/42199

2018. gada 30. augustā, 11:10, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Visatļautība • 2018. gada 4. septembrī, 09:42
SIA visatļautība sit augstu vilni....
kuka • 2018. gada 2. septembrī, 19:12
Helmanis pieļaus ? Tur jau vairak nav ko..viss uz grunti gaidam bankrotu
Nabaga Cinītis • 2018. gada 2. septembrī, 16:25
Mamma tā neieredz Namsaimnieku..teica ka visi tur zagļi krāpnieki un tagad pašas dēls iepinies. Tā jau saka **** nesaki HOP.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet